Dungeon Hunter 4 – Diablo odstawiam, czas na coś innego!

1
862

W oczekiwaniu na dodatek do gry Diablo III robię wszystko co mogę, by zająć sobie jakoś czas podobną produkcją. A że na PC-ta nie ma niczego, w co bym nie grał, przejrzałem dość uważnie zawartość Google Play. Co takiego znalazłem? Perełkę o nazwie Dungeon Hunter 4, która wciągnęła mnie na długie godziny, a później dała do zrozumienia, że jestem… za biedny na tego typu apki.

Dungeon Hunter 4 mamy okazję wcielić się w jedną z czterech klas postaci, a nasze zadanie polega na zdobywaniu punktów doświadczenia poprzez zabijanie napotkanych przez nas wrogów. Do wyboru mamy bohaterów o różnych zdolnościach. Znajdzie się coś dla każdego – tych, co wolą walkę wręcz, magię albo też standardowe bronie dystansowe takie jak łuki czy kusze.

4

Gra od samego początku sprawia wrażenie rozbudowanej. Po uruchomieniu menu wirtualnej postaci widzimy nie tylko jej wyposażenie, lecz także liczne zakładki, w których znalazło się miejsce dla schowka na loot, umiejętności specjalnych, mapy wirtualnego świata oraz narzędzia do craftowania. Niestety, nie zabrakło też powierzchni na ekranie dla sklepiku, ale o tym za chwilę.

Kraina, w której toczy się akcja Dungeon Hunter 4 zawiera ogromną ilość lokacji. Po tak znanym producencie jak Gameloft można było się tego spodziewać – przeciwników do zniszczenia jest całe mnóstwo, questów do wykonania też, o itemach do zdobycia nie wspominając. Spędziłem z grą dobrych kilka godzin, a wciąż było mi mało i mało. Niestety, zostałem zmuszony do przystopowania. Dlaczego? Wszystko przez mikropłatności.

3

Czwarta część popularnego hack and slasha dostępna jest za darmo. Jest jednak kilka „ale”. Po pierwsze – ograniczona jest w nim możliwość używania mikstur leczących, chyba że wyda się trochę prawdziwej kaski i po drugie – trudno o naprawdę dobre, bezpłatne (czyli takie, które zdobywa się tylko i wyłącznie sumienną pracą) wirtualne przedmioty, które pomogłyby w zdobywaniu doświadczenia.

Nie mogę niczego złego napisać o sterowaniu zastosowanym w grze czy też o jej oprawie audiowizualnej. Dungeon Hunter 4 prezentuje się bardzo dobrze. Myślę, że niejedni autorzy gier na PC-ty mogliby się uczyć od ludzi z Gameloftu. Szkoda tylko, że znów frajdę zabija system ukrytych płatności, z których tak naprawdę trudno nie skorzystać, szczególnie, kiedy wciągnie nas wir rozgrywki.


logo-app
Dungeon Hunter 4
Gameloft
0   
qrcode-app