Dumb Ways to Die Original – jaką śmierć sobie wybierzesz?

0
589

Szukacie gry, która fantastycznie sprawdzi się w kolejce do lekarza, przed snem, czy po prostu na tronowych posiedzeniach? Dumb Ways to Die Original to rewelacyjny zabijacz czasu z niezwykle humorystyczną otoczką.

Jedyna umiejętność, jaka przyda nam się podczas testowania Dumb Ways to Die Original to szybka reakcja. Okej – dodam do tego w gratisie (z uwagi na brak polskiej wersji) konieczność posługiwania się językiem angielskim chociaż w stopniu podstawowym.

Nie jestem jeszcze w stanie określić z jaką ilością poziomów mamy do czynienia. Mamy trzy życia – to jest jasne jak słońce. Możemy pomylić się dwa razy. trzeci oznacza już pogrzebanie żywcem, co autorzy świetnie uchwycili na animacjach.

Czym zajmujemy się w grze? Przetrwaniem. W każdym z poziomów chcą nas zabić na różne sposoby. Zawsze misja jest ta sama: przeżycie. Sposób w jaki to zrobimy, nie jest oczywisty. Dotknięcie ekranu, przekręcenie telefonu o 180 stopni, położenie dwóch palców na wyświetlaczu w miejscu ,,krwawienia”, czy wybranie jednej z dwóch opcji – to wszystko pod presją czasu, z licznikiem bijącym w górnej części ekranu i na domiar złego – po angielsku.

Produkcja jest niewątpliwie wyzwaniem. Fantastycznie spędza się czas na uchodzeniu z życiem, kiedy wiemy, że następne misje będą jeszcze bardziej szalone 😉