Dumb Run – prehistoryczni maratończycy [VIDEO]

0
579

Wśród nowych, ale tych najbardziej popularnych, produkcji moja uwaga skupiła się ostatnio na apce o nazwie Dumb Run. Od razu byłem gotowy na to, że będę miał do czynienia z kolejnym runnerem. Postanowiłem jednak przekonać się, co takiego ludzie widzą w tej grze, że w stosunkowo krótkim czasie została pobrana niemalże pół miliona razy. Ku mojemu zdziwieniu, dosyć szybko poznałem odpowiedź na to pytanie.

Akcja Dumb Run rozgrywa się w czasach prehistorycznych. Nie mamy tutaj więc do czynienia z żadnymi wymyślnymi czy też futurystycznymi elementami, natomiast możemy sprawdzić się w świecie, gdzie technologia ani też bardzo zaawansowane pułapki nie były jeszcze znane, a ludziom w osiąganiu celu przeszkadzała przede wszystkim natura.

Do dyspozycji mamy w grze bohaterów różnej płci. Możemy kierować kobietą albo mężczyzną. Wybór należy do nas i co najważniejsze możemy go dokonywać tak wiele razy, jak tylko nam się to podoba. Niestety, poza różnym kolorem włosów nic innego nie wyróżnia najważniejszych postaci tej produkcji. Nie mają one charakterystycznych dla siebie umiejętności ani nic w tym rodzaju. A szkoda, bo dzięki temu na pewno zabawy byłoby jeszcze więcej.

W przeciwieństwie do innych runnerów, gdzie biegamy tylko po to, by bić rekordy punktowe, w Dumb Run dostępny jest nie tylko tryb Endless, lecz również wirtualna przygoda oraz zabawa wieloosobowa. Jeśli chodzi o tę ostatnią, działa ona w połączeniu z serwisem społecznościowym Google+. Oznacza to, że brak znajomych grających w ten tytuł jest jednoznaczny z całkowitą bezużytecznością tej formy rozgrywki.

Nie jestem w stanie napisać Wam, ile dokładnie leveli znaleźć można w Dumb Run, ale możecie być pewni, że nie będziecie się tu nudzić przez naprawdę spory czas. Bo nie dość, że każdy poziom możemy ukończyć na trzy gwiazdki, to jeszcze mamy okazję do ulepszania oraz zdobywania niezwykle przydatnych power-upów, na przykład, magnesów przyciągającego pieniążki.

Dumb Run możemy wykupić sobie outfity dla sterowanych przez nas postaci. Wybór ubrań nie jest zbyt duży, ale – jak to mówią – lepsze to, niż nic. Podobnie można się odnieść do grafiki. Nie jest ona rewelacyjna i pozbawiona wad, ale nie można też na na pewno powiedzieć, że jest okropna i ciężko znaleźć w niej jakikolwiek pozytyw.