DuckTales: Scrooge’s Loot – strzelanie do kaczek w disney’owskim wydaniu

0
664

Na pewno każdy z Was kojarzy grę na pierwsze konsole video, w której trzeba było strzelać do kaczek za pomocą specjalnego pistoletu działającego na zasadzie pilota do telewizora. Przyznam się, że bardzo tę produkcję lubiłem, ale po odkryciu androidowej gry DuckTales: Scrooge’s Loot wiem, że współczesna wersja strzelania do kaczek jest jeszcze lepsza.

Głównymi bohaterami DuckTales: Scrooge’s Loot są przyjaciele Kaczora Donalda, a więc jego siostrzeńcy, znajomi oraz – rzecz jasna – Wujek Sknerus. Naszym zadaniem w grze jest wcielić się w jedną ze wspomnianych postaci i starać się odzyskać zagrabiony majątek najbogatszego kaczora na świecie. Nie tylko brzmi to humorystycznie, lecz takie też jest, na co wskazywać może nie tylko sama fabuła.

Do dyspozycji mamy w apce kilkanaście typów broni. Nie spotkacie tutaj standardowych takich jak karabiny maszynowe, shotguny czy granty. Przyjdzie Wam natomiast niszczyć przeciwników za pomocą muszli klozetowej, rakiet do tenisa i innych przedmiotów codziennego użytku w nieco zmodyfikowanej wersji.

DuckTales: Scrooge’s Loot to produkcja przede wszystkim nastawiona na rozgrywkę multiplayerową. Na początku warto jest grać w roli gościa, ale na dłuższą metę przydaje się konto przypisane tylko i wyłącznie do nas. Możemy wówczas dokupować do niego dodatkowe wirtualne pieniążki, a także upgrade’ować broń, nie martwiąc się o to, że przyjdzie nam to za kilka dni stracić.

W każdej rundzie rozgrywanej w grze chodzi o pokonanie drużyny przeciwnej. Możemy walczyć po czerwonej bądź niebieskiej stronie mocy. Przed rozpoczęciem rozgrywki – wspólnie z innymi – decydujemy o tym, na której planszy chcemy rywalizować. Oczywiście, decyduje głos większości, a nie tylko i wyłącznie nasz.

Sterowanie w grze opiera się na wykorzystywaniu dwóch wirtualnych gałeczek. Jedna z nich służy nam do kierowania postacią, druga do strzelania. Trzeba do tego się przyzwyczaić, ale kiedy już to nam się udaje, nie ma powodów do narzekań.

Pod względem audiowizualnym DuckTales: Scrooge’s Loot wypada bardzo dobrze. Trójwymiarowy świat sympatycznych kaczek prezentuje się znakomicie, natomiast oprawa dźwiękowa skutecznie umila czas spędzony z grą.