Dub Dash – czarny pierścionek, czarny pierścionek…

0
663

Nie pamiętam, czy kiedykolwiek miałem okazję pojeździć szerokim pierścieniem. Tak, pojeździć. Mniejsza z tym – gra mobilna Dub Dash dała mi szansę, by sprawdzić się w tego typu zabawie. Nie zmarnowałem tego i dobrze się bawiłem. Jeżeli Wy też tak chcecie, droga wolna!

Lubicie odważnych bohaterów z super mocami? Nie znajdziecie takowych w Dub Dash. Lubicie rywalizację z innymi graczami? Cóż, tym razem będziecie musieli obejść się smakiem. Aha, i pewnie jeszcze do tego wszystkiego lubicie dynamiczną rozgrywkę? No i super, bo akurat tego będziecie w tym przypadku mieli pod dostatkiem!

das

Dub Dash składa się z kilku plansz zbudowanych z miliona neonowych sześcianów i innych figur. Panująca tu atmosfera jest iście dyskotekowa, co widać najlepiej na screenach. I chociaż osobiście nie cierpię muzyki elektronicznej, a do jej włączenia zmusiłem się dopiero po kilkunastu minutach gry… cóż, tym razem jest ona do przeżycia.

W opisywanej grze jedynie mijamy przeszkody. Raz dotykamy prawej części ekranu, raz lewej i tak aż do dotarcia do samiutkiej mety. Z racji tego, że levele są dość rozbudowane, możemy tworzyć w nich checkpointy. Nie, teraz nie zacznie się wymienianie innych dodatków. W Dub Dash mało jest urozmaiceń i w sumie wcale nie jest to wadą.

Najgorsze jest to, że nie możemy spróbować swojego szczęścia w nowej planszy, dopóki nie ukończymy tej, która ją poprzedza. Szczerze mówiąc, z lekka to denerwujące. Jeżeli utkniemy w jakimś momencie, często chcemy odstresować się, grając w coś innego. Tym razem zrobić tak nie możemy, a przecież wracanie z trzeciego levelu na pierwszy nikogo nie bawi. Szczególnie, gdy ten ostatni został już przez nas w stu procentach odkryty.

Co mogę Wam jeszcze powiedzieć o Dub Dash? Gierka jest darmowa, oferuje proste sterowanie i nie ma w niej zbytecznych mikropłatności. Jedyną odpłatną funkcją jest dezaktywator reklam. Skorzystanie z niego to koszt około 10 złotych.