Drop7 – rusz głową i śrubuj rekordy! [VIDEO]

0
1830

Nie przepadam za grami stworzonymi przez studio Zynga, bo choć nie można mieć większych zastrzeżeń do jakości ich wykonania, zazwyczaj opierają się wyłącznie na mikropłatnościach. Na szczęście, nie dotyczy to wszystkich z nich, czego najlepszym dowodem jest łamigłówka o nazwie Drop7, która pojawiła się niedawno w Google Play.

Współczesne gry logiczne przyzwyczaiły nas do tego, że większość z nich nie charakteryzuje się jakimiś wyjątkowo zagmatwanymi regułami. Zazwyczaj właśnie dlatego pomijamy (albo całkowicie ignorujemy) tutoriale i staramy się jak najszybciej sprawdzić rozgrywkę w czystej praktyce. Cóż, o ile w tradycyjnych match-3 sprawdza się to znakomicie, w Drop7 radzę Wam dobrze zaprzyjaźnić się z samouczkiem.

drop1

Instrukcja dla początkujących graczy stworzona została w bardzo pomysłowy sposób. Przede wszystkim nie jest oparta jedynie na czystej teorii i doskonale krok po kroku wyjaśnia, co do czego służy w levelu i dlaczego w danym momencie usunął się ten element planszy, a nie inny.

Najprościej rzecz ujmując, w Drop7 operujemy kolorowymi kulkami z różnymi wartościami liczbowymi. Największa z nich to ta z tytułową siódemką, natomiast najmniejsza – z jedynką. W trakcie rozgrywki korzystamy także ze swego rodzaju pustych elementów, które sztucznie zapychają konkretne zbiorowisko owalnych kształtów, a jednocześnie po wykonaniu przez nas odpowiednich ruchów – zamieniają się w „pełnoprawne” elementy.

Opisywana produkcja oferuje trzy tryby zabawy. Każdy z nich każe nam sprawdzić się w nieco innych okolicznościach, ale zasady zawsze są takie same – umieszczamy w kolumnach kulki z liczbami, które odpowiadają ilości piłeczek w linii pionowej. Jeżeli zrobimy to dobrze, dorobek punktowy powiększy się i będziemy mieli większe szanse na wyśrubowanie porządnego rekordu.

drop2

Zynga starała się dopieścić swoją łamigłówkę najlepiej, jak mogła i widać to od samego początku. Wiadomo jednak, że w tego typu produkcjach grafika schodzi na drugi plan i raczej nie należy traktować jej jako czegoś niezwykle ważnego. Nie zmienia to – mimo wszystko – faktu, iż Drop7 prezentuje się na ekranie całkiem nieźle.

Osiągane przez nas wyniki zapisywane są w Drop7 w tabeli wyników zsynchronizowanej z usługą Google Play Games. Rozgrywkę skutecznie urozmaicają również achievementsy, wśród których znajdują się te łatwe, jak i zdecydowanie trudniejsze.