Driver Speedboat Paradise – wyścigowy raj od Ubisoftu

0
355

Początkowo Driver Speedboat Paradise może sprawiać wrażenie apki, która nie wnosi wiele nowego do branży gier mobilnych. Jestem jednak – mimo to – przekonany, że jeżeli lubicie adrenalinę towarzyszącą wyścigom, na pewno pełna słońca produkcja od Ubisoftu zagości w Waszych smartfonach na znacznie dłużej niż kilkanaście minut.

Jedna rzecz nie spodobała mi się w Driver Speedboat Paradise od samego początku. Tym razem nie chodzi o reklamy czy samoczynne wyłączanie się aplikacji, lecz o… tutorial. Ten – moim zdaniem – jest zdecydowanie zbyt długi, a do tego nie daje nam jakiejkolwiek możliwości do zrobienia czegoś po własnej myśli. Inaczej mówiąc – bardziej przeszkadza, niż pomaga.

Co by nie pisać, Driver Speedboat Paradise to dość prosta produkcja. Nie mamy w niej do czynienia z czymś wyjątkowo skomplikowanym czy też wymagającym od nas studiowania długich instrukcji. Wszystko w opisywanej grze sprowadza się do brania udziału w wyścigach motorówek. Oczywiście, nie do końca legalnych, co ma dodawać dodatkowego smaczku.

Po przebrnięciu przez wspomniany samouczek, dostajemy możliwość brania udziału w pojedynczych imprezach, lecz możemy również sprawdzać się w turniejach. W tych drugich nie rywalizujemy z wirtualnymi oponentami, lecz prawdziwymi ludźmi z całego globu. Oczywiście, również i nagrody są większe w przypadku zabaw multiplayerowych, jednak osiągnięcie w nich dobrego rezultatu na początku graniczy z cudem.

W planszach przygotowanych przez autorów Driver Speedboat Paradise staramy się o coś więcej, niż tylko o pierwsze miejsce w pojedynczych wyścigach. Każde wyzwanie to aż pięć gwiazdek do zdobycia, a zgarnięcie ich wszystkich wiąże się wykonaniem specjalnych misji pobocznych, które są bardzo, ale to bardzo, różne.

Ubisoft nie zapomniał dodać do swojej ścigałki paru wirtualnych walut. Poza kanistrami, bez których nie możemy uruchamiać swoich maszyn, znajdują się tu, między innymi, dolary oraz sztabki złota. Chociaż – jak wiadomo – posiadanie wielu banknotów to cel, do jakiego powinniśmy dążyć, w Driver Speedboat Paradise nie wystarcza to do ulepszania, gdyż dopiero spora ilość cennego kruszcu może przyczynić się do modyfikacji osiągów motorówki.

Nie zawiodłem się w kwestii grafiki oraz sterowania. Każdy z tych elementów został przygotowany w świetny sposób i zdecydowanie zasługuje na pochwałę. Wygląd produkcji możecie ocenić sami. Wystarczy przyjrzeć się screenom. Robią wrażenie, prawda?