Drive In The Line – mały samochód na maciupkiej drodze

0
451

Jeżeli wydaje Wam się, że w kwestii jazdy wirtualnym samochodem absolutnie nic Was już nie zaskoczy i bez najmniejszych problemów poradzicie sobie z każdą – nawet najbardziej wymagającą – trasą, koniecznie musicie zainstalować na swoim smartfonie Drive In The Line. Wierzcie lub nie, ale ta pozornie mało wymagająca oraz monotonna gra potrafi nie tylko wciągnąć na długi czas, lecz również daje nam do zrozumienia, że kierowca z nas taki, jak z kurczaka broń automatyczna.

Drive In The Line mamy okazję wcielić się w kierowcę małego samochodziku, który w niewiadomym celu podróżuje po równie niewielkiej drodze. Podczas jazdy musimy bacznie zwracać uwagę przede wszystkim na to, czy nie wyjeżdżamy poza trasę, bowiem jeden niewłaściwy ruch wiąże się z koniecznością rozpoczęcia zabawy od początku.

drive

Mimo że stawiane przed nami wyzwanie nie wydaje się być specjalnie trudne do realizacji, trzeba przyznać, że w praktyce właśnie takie jest. Myślę, że głównie spowodowane jest to sterowaniem. Opiera się ono bowiem na dwóch poziomych gestach, które należy wykonywać w bardzo ostrożny i – rzecz jasna – precyzyjny sposób.

Nie można zapominać o tym, że system kierowania wirtualnym pojazdem na pewno nie byłby tak wielkim problemem, gdyby nie bardzo niewielkie rozmiary występujących w Drive In The Line dróg oraz pojazdów. To w końcu one przede wszystkim sprawiają, że nie możemy w swoich działaniach pomylić się nawet o kilka centymetrów.

drive1

Każdego dnia logowania się do gry otrzymujemy złote gemy. Do czego nam one służą? Możemy dzięki nim przedłużyć żywotność pojazdu w chwili, gdy zaliczymy wpadkę albo też zdecydować się na zakup całkowicie nowej bryki.

Moim zdaniem, ceny występujące w Drive In The Line są zbyt wysokie. Nie wiem, czy nie wolałbym w Google Play zapłacić za tego typu apkę parę złotych, a później całkowicie uwolnić się od mikropłatności. A tak nie dość, że muszę męczyć się z wyświetlającymi się reklamami, to jeszcze ciężko jest mi sumienną grą zebrać na jakikolwiek fajny pojazd.