Drill Up – zakręcona gierka od naszego kochanego Ketchappa

0
562

Ketchapp nie daje za wygraną i każdego tygodnia (dosłownie!) raczy nas nowymi grami. Jedne są lepsze, inne gorsze, ale to już raczej kwestia gustu i nie ma sensu się nad tym rozwodzić. Jeżeli o mnie chodzi, na pewno nie umieściłbym Drill Up w gronie innowacyjnych projektów. Ale kiedy chciałbym dostać kręćka i dobrze się przy tym bawić, zamiast imprezy ze znajomymi wybrałbym właśnie tę androidową nowość!

W grze Drill Up kierujemy wirtualnym panem budowlańcem, który operuje wielką, mechaniczną maszyną. Bohater pracuje pod ziemią, a jego zadaniem jest dostanie się jak najgłębiej. Niestety, w pewnym momencie dokopuje się do lawy i – co raczej oczywiste – w tym samym momencie podejmuje decyzję, że przydałby mu się lekki fajrant.

drillup

Teoretycznie tylko od nas zależy, czy postać występująca w Drill Up będzie mogła odpocząć po pracy, czy też raczej usmaży się w gorącej mazi. W praktyce – co pewnie Was nie zdziwi – jest inaczej, gdyż z góry wiadomo, iż na samą górę planszy nie uda nam się dotrzeć. Na szczęście, bohater może ponosić śmierć nawet i dziesiątki tysięcy razy, a więc póki nam nie znudzi się zabawa, on nadal będzie próbował wydostać się z podziemnej pułapki.

Do wspinania się na kolejne wysokościowe poziomy służą nam kręcące się mechanizmy. Żeby dostać się na któryś z nich, wystarczy dotknąć ekranu i właściwie tylko tyle. Wspomniane elementy – rzecz jasna – otaczane są przez diamenty, a ich zbieranie pozwala nam zaszaleć w wirtualnym sklepiku z gadżetami. Jest jeszcze jedna, ale bardzo istotna, kwestia – lawa, podobnie jak nasz bohater, cały czas pnie się do góry, zmuszając nas do podejmowana bardzo szybkich decyzji. Jeden, nawet najmniejszy, kontakt z ogniem to koniec rozgrywki.

drill1

Niestety, Ketchapp znów nie pokusił się o stworzenie wyjątkowych dodatków. Za zebrane błyskotki możemy kupować sobie jedynie nowych bohaterów. Okej, może wyglądają całkiem fajnie, ale – kurczę – dla mnie to jednak trochę zbyt mało.

Drill Up wygląda i brzmi całkiem przyzwoicie. Można wręcz powiedzieć, że nareszcie w grze tego producenta mamy okazję poznawać coś więcej, niż tylko abstrakcyjne, geometryczne światy.