Drift For Fun – ślizganie dla zabawy

0
565

Wykonanie dobrego driftu – zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym – wymaga od nas sporych umiejętności. Czy musi tak być zawsze? Zdecydowanie nie. Udowadnia to gra o nazwie Drift For Fun, w której nie musimy skupiać się na rzeczach mało istotnych, a możemy skoncentrować się jedynie na ślizganiu na drogach. Nie, to nie żart.

Drift For Fun nie daje nam okazji do tego, by sprawdzić się w roli kierowcy znanych modeli samochodów. Na pewno z perspektywy miłośnika motoryzacji jest to spory minus, ale należy wziąć pod uwagę, że tytuł produkcji wyraźnie nam mówi o tym, że została ona stworzona głównie po to, by umilać ludziom czas w niezobowiązujący sposób.

drift

W opisywanej grze nie ścigamy się z wirtualnymi zawodnikami w tradycyjny sposób. Tak naprawdę w ogóle nie musimy się ścigać, ponieważ poza trybem Zawodów przygotowano dla nas również Time Attack, czyli po prostu sprawdzian czasowy, w którym staramy się wykonać konkretną liczbę okrążeń w określonym czasie. Początkowo zadania nie należą do trudnych do realizacji, ale z czasem sytuacja ta ulega sporym zmianom.

Jeśli chodzi o rywalizację w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, w Drift For Fun udostępniono nam około czterdzieści plansz, w których mierzymy się z pięcioma kierowcami, starając się zająć miejsce na podium.W pierwszych levelach udostępnienie nam nowego poziomu następuje już po zdobyciu brązu, ale nie jest tak przez cały czas, co zdecydowanie należy podkreślić.

Dodatkowo, warto zaznaczyć, że wraz z naszym postępem mamy okazję sprawdzać w akcji inne pojazdy. Niestety, nie dano nam możliwości ich tuningowania czy też zmieniania wedle własnych preferencji – to, moim zdaniem, istotna wada.

drift1

Przed rozpoczęciem właściwej jazdy warto w Drift For Fun uruchomić zakładkę treningową. Bo choć samochód w grze z tego wpisu porusza się za nas, sami decydujemy o tym, kiedy ma wykonać drift, a to – wbrew pozorom – też nie jest przysłowiową bułką z masłem. I to szczególnie na początku, kiedy dają nam o sobie znać przyzwyczajenia z innych samochodówek.

Grafika i muzyka zastosowane w apce nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Efekty towarzyszące ślizganiu brzmią zupełnie normalnie – ani nie są jakieś rewelacyjne, ani też nie wypada zbytnio ich karcić. W kwestii wyglądu na pewno zmieniłbym nieco jakość detali, ale poza tym wszystko jest na szkolną czwórkę z minusem.