Draw the Path – rusz głową i narysuj parę kresek! [VIDEO]

0
661

Draw the Path to absolutna nowość w Google Play. Tytuł ten zadebiutował w sklepie z androidowymi aplikacjami niedawno i póki co, nie może pochwalić się zbyt wielką rzeszą fanów. Czy – moim zdaniem – jest szansa na to, że w jakiś sposób uda się to zmienić? Oczywiście. Autorzy wspomnianej produkcji powinni jednak parę rzeczy poprawić, aby mogli liczyć na większe zainteresowanie ze strony graczy.

Mało popularne gry mają to do siebie, że zazwyczaj wyglądają bardzo nieatrakcyjnie. Wystarczy człowiekowi raz uruchomić taką apkę, by już nigdy więcej do niej nie zajrzeć. Na szczęście, w przypadku Draw the Path nie będziemy musieli zajmować się brzydotą, gdyż na każdym kroku opisywane dzieło prezentuje się naprawdę znakomicie.

draw

Na pierwszy rzut oka Draw the Path przypomina graficznie Cut the Rope. Większego komplementu raczej w świecie gier mobilnych nie można się spodziewać. Czy jednak tylko wygląd się liczy? Jak wiemy, absolutnie nie. I właśnie dlatego powinniśmy przejść już do omówienia rozgrywki. Ta – choć ma swoje wady – podbiła moje serce bardziej, niż niejedna gra, którą zachwycają się wszyscy wokół.

Celem w grze jest rysowanie linii na ekranie. Po co to robimy? Aby wirtualna piłeczka dotarła bez szwanku do czegoś w rodzaju teleportu. Plansze przygotowane przez autorów Draw the Path są pełne platform, pułapek i innych, tak więc musimy poważnie zastanawiać się tutaj nad każdym ruchem. Na szczęście, nie poganiają nas tu sekundy, a także nie mamy do czynienia z jakimkolwiek limitem ograniczającym rysowanie.

draw1

Wspomniałem Wam o wadach i teraz czas, bym napisał o nich coś więcej. Przede wszystkim nie spodobało mi się w Draw the Path to, że nie możemy modyfikować tutaj pojedynczych linii, natomiast dostajemy jedynie do dyspozycji przycisk, który pozwala cofać wykonane ruchy. I w końcu druga rzecz – szkoda, iż linie rysować można jedynie wtedy, gdy rozgrywka jest zatrzymana, a więc nie podejmujemy decyzji „na gorąco”.

Zgodnie z tym, o czym była już mowa, Draw the Path pod względem audiowizualnym należy do dosyć udanych produkcji. Szkoda tylko tego, że jej bezpłatna wersja ogranicza nas w kwestii dostępnych leveli. Gdyby nie to, pewnie gra miałaby jakąś szansę na większy sukces, a tak… cóż, czas pokaże.