Dragon Friends: Green Witch – smoczy przyjaciel czeka na przygarnięcie

0
413

Niektóre gry za wszelką cenę próbują nam wmówić, że smoki to nasi wrogowie, których warto atakować dla dobra ludzkości. Najwidoczniej zupełnie innego zdania są twórcy Dragon Friends: Green Witch. Oni bowiem nie zachęcają nas do polowania na wspomniane stworzenia, lecz próbują pokazać, jak można z nimi współpracować i dzięki temu żyć w zgodzie z naturą.

Uruchamiając „nowe” gry strategiczne, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że różnią się one od konkurencji jedynie drobnymi szczególikami. Niestety, muszę przyznać, iż  w Dragon Friends: Green Witch niewiele się w tej kwestii zmienia. Cały czas mamy do czynienia z tym samym systemem, który opiera się na budowaniu, modyfikowaniu i… korzystaniu z mikropłatności.

W opisywanej produkcji naszym celem jest zarządzanie prywatną, iście baśniową wyspą, która znajduje się w bliżej nieokreślonym zakątku świata. Jak można wywnioskować z tytułu apki, najważniejsze są w niej smoki i to właśnie o nie przychodzi nam się tu troszczyć. Oczywiście, najpierw musimy je zdobyć, co wymaga od nas sporego wysiłku i – rzecz jasna – zgromadzenia odpowiedniej sumy pieniędzy.

Dragon Friends: Green Witch powinno spodobać się tym, którzy lubią wirtualne farmy. W grze bowiem – podobnie jak i w życiu – nie uda nam się osiągnąć sukcesu bez jedzenia. A żeby zdobyć pomidorki czy też inne naturalne pyszności, musimy je zasadzić, a później czekać na deszcz. Co ciekawe – w tym przypadku sami go tworzymy.

Połączenie dwóch białych chmurek jest w Dragon Friends: Green Witch jednoznaczne z wykreowaniem jednej, deszczowej. Wbrew pozorom, taka umiejętność nie tylko pozwala nam na nawadnianie pól, lecz również pomaga w rozpoczęciu procesu wykluwania się smoka. Dla niektórych to wszystko może zabrzmieć dość skomplikowanie, ale wierzcie mi, iż bohaterka tego wpisu to naprawdę dość prosta produkcja. Spokojnie polecić ją można nawet dzieciom.

Do gry można zalogować się na kilka sposobów. Autorzy najbardziej odradzają nam rolę gościa, natomiast polecają synchronizację z Facebookiem. Jeżeli rzeczywiście macie znajomych, którzy grają w tego typu gierki, na pewno warto skorzystać z tej opcji i móc obserwować postępy kolegów i koleżanek.