Doraemon Gadget Rush – techno-kotek okradziony przez złodziei! [VIDEO]

0
560

Doraemon to bardzo popularna postać w Japonii. W 2008 roku została uznana za ambasadora tego kraju i promowała jego największe walory. Wstyd się przyznać, ale zbyt wiele na temat wspomnianego futurystycznego kotka do tej pory nie wiedziałem. Zmieniło się to jednak trochę po kilku rundkach w grze Doraemon Gadget Rush.

Nikt w Europie nie jest chyba do końca w stanie zrozumieć azjatyckich przyzwyczajeń oraz upodobań. Właśnie dlatego nie ma sensu zbyt długo wypowiadać się na temat interfejsu Doraemon Gadget Rush oraz jej oprawy graficznej. Przesłodkie, skoczne melodie cały czas rozbrzmiewają tu z głośników, postaci uśmiechają się i robią przedziwne miny, a menu wygląda tak barwnie, a jednocześnie chaotycznie, że przeciętny gracz może dość szybko nabawić się oczopląsu.

Przyznam się, że na początku miałem dość wyglądu Doraemon Gadget Rush. Mimo iż spodziewałem się po tym tytule czegoś wyjątkowo prostego, autorzy na siłę starali się udowodnić mi, jak bardzo się myliłem. Tutorial wiele nie wyjaśnia, a liczba różnego rodzaju przycisków i zakładek… no, po prostu przeraża. Na szczęście, najważniejsza jest rozgrywka, a w stosunku do niej raczej w tym przypadku nie można być zbyt krytycznym.

Doraemon Gadget Rush opowiada nam o tym, jak pewnego dnia tytułowy bohater, czyli kot-robot z przyszłości, zostaje ograbiony z różnego rodzaju gadżetów. Nie jest nam to do końca wyjaśnione, jednak prawdopodobnie metalowe przedmioty miały służyć zwierzakowi do jedzenia. A że nie chcemy, by jakikolwiek „koteł” chodził głodny, musimy zrobić wszystko, by Doraemon odnalazł to, co zostało mu zabrane.

Rozgrywka oferowana w opisywanej apce to nic innego jak kolejna układanka z gatunku match-3. Każda plansza jest tutaj okazją do pokonania jakiegoś przeciwnika, a ruchy ofensywne i defensywne główny bohater wykonuje po tym, jak postanowimy połączyć ze sobą co najmniej trzy elementy w tym samym kolorze.

Co do samej zabawy przewodniej, pozwala nam ona na sprawdzenie się w ogromnej ilości poziomów. Niestety, istotną rolę odgrywają w Doraemon Gadget Rush wirtualne pieniążki. Dzięki nim kupować możemy nową broń dla bohatera lub też odblokowywać kolejnych. Dlaczego zatem napisałem „niestety”? Bo autorzy gry z tego wpisu postawili w głównej mierze na mikropłatności.