Doomsday Preppers – przygotujcie się na apokalipsę!

0
1183

W grze Doomsday Preppers możemy przekonać się o tym, czym dokładnie zajmują się preppersi oraz jak wygląda ich codzienne życie. Być może do tej pory nie za wiele zrozumieliście z mojej wypowiedzi, tak więc pozwólcie, że ujmę to wszystko zupełnie inaczej: zagrajcie w tę produkcję, jeśli chcecie się dowiedzieć, jak przetrwać apokalipsę.

Nie wiemy, w którym roku toczy się akcja gry Doomsday Preppers, ale na pewno są to czasy zbliżone do współczesnych. Najważniejsze jest to, że musimy być świadomi zbliżającego się  dnia zagłady ludzkości, a naszym celem jest przygotowanie specjalnego bunkra, gdzie będziemy mogli schować się razem ze swoimi przyjaciółmi.

doom

Na początku gry mamy do dyspozycji niewielką liczbę pięter, ale – rzecz jasna – chcemy, by to jak najszybciej się zmieniło. Powód jest prosty: im więcej miejsca będziemy mieli, tym łatwiej będzie nam pomieścić pokaźniejszą liczbę ludzi. Dodatkowo, ułatwione będziemy mieli zadanie w kwestiach czysto organizacyjnych, o których napiszę za chwilę.

Jak na pewno się domyślacie, w bazie preppersa nie zabraknąć jedzenia, prądu oraz innych rzeczy, które uwielbia robić. W Doomsday Preppers możemy stworzyć pod ziemią garderobę, a nawet kino z filmami dokumentalnymi, ale nie to jest dla nas priorytetem. Przede wszystkim skupić się powinniśmy na mobilnej knajpce z pożywieniem oraz warsztacie. Oczywiście, piętra typowo rozrywkowe również są potrzebne, jednak należy pamiętać o tym, że nie przynoszą one większego, namacalnego pożytku.

doom1

Budowa dodatkowych pomieszczeń może trwać w grze parę minut albo krótką chwilę. Podobnie ma się sprawa z umieszczaniem ludzi pod ziemią. Dzięki automatycznie windzie cały proces trwa sekundę, podczas gdy w innym przypadku nie jest już z tym aż tak kolorowo. Po co to wszystko piszę? Żebyście mieli świadomość, że nie obyło się w Doomsday Preppers bez mikropłatności. Co gorsza, po pewnym czasie skorzystanie z nich zaczyna nas strasznie korcić.

Z racji tego, że tematyka apokalipsy jest dosyć lubiana, a opisywana w tym wpisie gra dostępna jest po polsku i oferuje zabawę w trybie wieloosobowym, jestem przekonany, że Doomsday Preppers będzie jedną z Waszych ulubienic.