Doodle Alchemy – łącz, twórz, odkrywaj! [VIDEO]

0
1435

Doodle Alchemy nie jest produkcją, która jest w stanie przypaść do gustu miłośnikom dobrze prezentujących się efektów wizualnych oraz bardzo dynamicznej rozgrywki. Jeśli jednak lubicie spędzać czas, niemiłosiernie kombinując i  zastanawiając się nad zależnością jednych rzeczy od drugich, na pewno zatrzymacie się przy opisywanym tytule na dłużej i zadowolicie się tym, co jest w stanie zaoferować.

Nie każdy widzi sens w tworzeniu alchemicznych aplikacji oraz graniu w nie. I choć znam osoby, które za żadne skarby świata nie spędziłby z tego typu produkcjami więcej niż pięciu minut, fakty są takie, że gry polegające na łączeniu ze sobą elementów potrafią mieć na koncie więcej pobrań niż dobrej jakości strategie, platformówki czy strzelanki.

Jak na tle swojej bogatej konkurencji wypada Doodle Alchemy? Grałem już w wiele tego typu apek i muszę przyznać, że ta z tego wpisu uraczyła mnie dosłownie od samego początku. Głównie za sprawą oprawy graficznej. Bo ta nie jest mroczna oraz tajemnicza, lecz wręcz przeciwnie – nie brakuje w niej kolorowych części interfejsu, a dobrze wyglądające animacje są tu na porządku dziennym. Nie powiem, bym był równie zadowolony z dźwięków zastosowanych w grze, ale szczerze powiedziawszy rzadko się zdarza, by w prostych gierkach soundtrack zawierał więcej niż jedną melodię trwającą niecałą minutę.

Jeżeli mieliście już kiedyś okazję spędzić swój wolny czas przed czymś podobnym do gry studia Byril, nie będziecie zaskoczeni celem, jaki trzeba w niej osiągnąć. Wszystko sprowadza się bowiem tutaj do odkrywania nowych żywiołów oraz innych elementów znanych nam z życia codziennego. Tylko od nas zależy, co postanowimy ze sobą połączyć i jaki przyniesie to efekt. Niestety, nie wszystko da się stworzyć ze wszystkiego, dlatego też tak ważne w Doodle Alchemy są spryt oraz obszerna wiedza.

W sumie w opisywanej grze mamy do odkrycia ponad 280 ciekawych i jedynych w swoim rodzaju rzeczy. Nawet jeżeli bardzo się uprzecie, nie będzie Wam łatwo ukończyć całej zabawy w ciągu kilku godzin. Na szczęście, autorzy Doodle Alchemy przygotowali dla nas system podpowiedzi, bez którego ciężko wyobrazić sobie wyjście z niektórych trudnych sytuacji.

Czy warto sięgnąć po owoc pracy ludzi z Byril? Jednoznacznie ciężko na to pytanie odpowiedzieć. Teoretycznie gra wygląda ciekawie i wiele zastosowanych w niej elementów cieszy oko. Moim zdaniem, nie nadaje się jednak ona dla tych, co są już obeznani z podobnymi produkcjami.