Does not Commute – twoje błędy, twój problem! [VIDEO]

0
383

Mimo że w Does not Commute zadanie gracza polega na tym, by unikać kraks wirtualnych samochodów, opisywana gra jest dużo bardziej pomysłowa i – co tu dużo pisać – zdecydowanie lepiej prezentuje się na ekranie od swoich konkurentek. Nie wątpię w to, iż mało z Was miało już okazję zagrać w tę produkcję, dlatego też tym bardziej zachęcam do zajrzenia do tego wpisu.

Zabawy polegające na kierowaniu ruchem wyglądają zazwyczaj tak, że gracz otrzymuje specjalną moc zatrzymywania jadących w każdą stronę pojazdów, a jego celem jest niedopuszczenie do jakiegokolwiek wypadku. Co prawda, ukończenie poziomu w Does not Commute odbywa się na tych samych warunkach, jednak tutaj to nie pojazdy kierowane przez komputer są naszym największym wrogiem.

Przede wszystkim to my jesteśmy w Does not Commute winni swoim porażkom. Każdy etap gry to historia kilkunastu osób, które z różnych powodów pędzą przez pewną część mobilnego miasta. Lekarze, kierowcy autobusów szkolnych czy też panie spieszące się na spotkania biznesowe – w opisywanym dziele to coś więcej niż chleb powszedni.

Auta bohaterów pojawiają się na planszach pojedynczo. Oznacza to, że najpierw musimy jeden samochód skierować w odpowiednie miejsce, później drugi, trzeci i tak dalej, i tak dalej. Poza oczywistymi przeszkodami, czyli inaczej mówiąc drzewami, domami, znakami, do bezbłędnej jazdy mobilizuje nas również czas – raz mniejszy, raz nieco większy.

Teoretycznie, wszystko fajnie, cacy, ale jest jedna rzecz, o której musimy pamiętać – wraz z kolejnymi pojazdami wjeżdżającymi na drogę, pozostałe wciąż na niej zostają i wykonują wymyśloną przez nas trasę. Łatwo zatem domyślić się, o co dokładnie chodzi w Does not Commute. Tak jest, robimy po prostu co w naszej mocy, aby nie zderzyć się z samym sobą.

Rozgrywka oferowana w grze nie może się nie spodobać. Podobnie ma się sprawa z zastosowaną w niej oprawą graficzną i dźwiękami. Moim zdaniem, klimat iście retro, w którym levele wybieramy, strojąc przestarzałe radio samochodowe jest czymś, co zasługuje na pełną pochwałę i na pewno przypadnie Wam do gustu.