Disney Crossy Road – Myszka Miki na ruchliwej autostradzie

0
700

Zapisałem się, czekałem i wreszcie jest! W Google Play dosłownie kilka minut temu pojawiła się produkcja Disney Crossy Road. Jeżeli macie teraz chwilkę wolnego, koniecznie ją pobierzcie. Może nie znajdziecie w niej wielu oryginalnych elementów, ale na pewno pomoże Wam w zabiciu codziennej nudy w pracy bądź szkole.

Gra z tego wpisu to nic innego jak disney’owska wersja mobilnego hitu Crossy Road. Oczywiście, dostępna jest w Google Play całkowicie za darmo, a opcjonalnie można w niej co najwyżej kupić nowych bohaterów. Ceny? Bardzo różne, ale na pewno nie jakieś szczególnie wysokie.

crossy

W Disney Crossy Road dostajemy na dzień dobry losowo (teoretycznie) wybraną postać. W moim przypadku był to Mickey ubrany w charakterystyczne, czerwone portki. I chociaż nie mam stuprocentowej pewności, przypuszczam, że Wy także traficie na tego samego pikselowego przyjaciela.

Rozgrywka w porównaniu z pierwowzorem nic się nie zmieniła. Szkoda, bo szczerze mówiąc w tej kwestii spodziewałem się czegoś więcej. Nie sądziłem, że Buzz Astral, Donald czy Simba będą próbowali pokonywać bez szwanku ruchliwą autostradę, tory kolejowe oraz rwącą rzekę. Moim zdaniem, bardziej pasowałby tu disney’owskie środowisko znane z różnych bajek. Może się czepiam, ale wydaje mi się, iż twórcy Disney Crossy Road pod tym względem poszli na łatwiznę.

disney1

Nie będę się mógł za to w żaden sposób przeczepić do grafiki. Na pierwszy rzut oka może się wydawać niezmieniona, ale widać w niej powiew świeżości, który potrafi bardzo zmienić nastawienie do samej gry. Niestety, równie dobrze nie jest z dźwiękami. Jak dla mnie są nudne, a to zupełnie nie jest podobne do Disney’a!

Disney Crossy Road powinno być już dostępne u większości z Was, ale być może na niektórych wersjach Androida trzeba będzie na tę apkę jeszcze trochę poczekać. Czy warto w ogóle ją pobierać? Tak, chociaż nie można spodziewać się po niej jakichś spektakularnych fajerwerków.

EDIT: Cały czas gram i dowiedziałem się kilku nowych rzeczy. Tak to jest, jak chce się jak najszybciej podzielić z Czytelnikami wszystkim, co ważne. Okazuje się, że w Disney Crossy Road mamy też wirtualne scenerie związane z produkcjami Disneya. Nie jest więc tak źle, jak wydawało mi się na początku! 🙂