Disco Bees – pszczelarska łamigłówka dla każdego

0
611

Jeszcze niedawno przekonany byłem, że cały świat znudzony jest już gatunkiem match-3 i robi wszystko, by go unikać. Popularność wpisu dotyczącego Puzzle Pets przekonała mnie jednak do tego, że moje przekonania są błędne. I dlatego właśnie na poniedziałek przygotowałem Wam kolejną recenzję fajnej układanki. Tym razem tej o nazwie Disco Bees. 

Tytuł gry każe nam przygotować się na porządne tańcowanie. Oczywiście, w moich słowach jest sporo przesady, ale nie zmienia to faktu, że Disco Bees to produkcja, w której muzyka odgrywa bardzo istotną rolę. Wszystko to za sprawą głównych bohaterek, czyli pszczół. Podobno te znane są w świecie owadów ze swojej miłości do skocznych dźwięków i wygibasów wykonywanych w ich rytm.

Opisywany tytuł jest układanką z gatunku match-3, gdzie nasz cel jest prosty – łączyć ze sobą kolorowe elementy w grupy. W tym przypadku owymi „elementami” są pszczoły. Im więcej z nich uda nam się umieścić w jednym rzędzie, tym lepiej. Szczególnie liczy się to na początku, kiedy rezultat odpowiada za to czy dostaniemy wejściówkę do kolejnego levelu, czy też nie.

bee

Disco Bees dostępnych mamy ponad sto poziomów do ukończenia. Znajdują się one w kilku rozdziałach tematycznych, które zawsze kryją za sobą nowe funkcje albo power-upy. I tak, na przykład, w pierwszym z nich chodzi tylko o uzyskiwanie konkretnych sum punktów, ale już w drugim naszym oczkiem w głowie są przede wszystkim plastry miodu, które powinniśmy niszczyć.

Podczas rozgrywki możemy korzystać z kilku ułatwiaczy, na przykład, pszczoły będącej wojownikiem ninja. Czy to już wszystko? Absolutnie nie. Wykonując konkretne łączenia, na ekranie pojawiają się również inne pszczoły mające na celu pomóc nam w realizacji zadania.

bee1

Na pewno nie ucieszycie się na wiadomość, że w Disco Bees występuje limit żyć. Niestety, muszę jednocześnie wspomnieć o tym, że regeneracja każdego serduszka trwa prawie pół godziny, co zdecydowanie nie zachęca do zabawy.

Poza standardowym trybem zabawy w Disco Bees dostępny jest również tzw. turniej. Rywalizujemy w nim z innymi graczami o różne cenne nagrody, dzięki czemu możemy odpuścić sobie na pewien czas klasyczną rozgrywkę i skupić się na czymś ciekawszym i pożyteczniejszym, niż przechodzenie z jednego poziomu na drugi.