Digimon Heroes – Pokemony pozostają niepokonane!

0
605

Digimony to stworki, które chciały niegdyś zagrozić Pokemonom. Można powiedzieć, że to tacy ich mniej kochani bracia, prawie niedostrzegani przez rodziców. Gra karciana Digimon Heroes pokazała mi, iż po upływie kilkunastu lat sytuacja ta absolutnie nie uległa zmianie. I jeżeli nawet przez chwilę nie myśleliście o tym, by polubić Pikachu, musicie pogodzić się z tym, że Pokemonów nic nie jest w stanie zdetronizować!

Nie jestem i nigdy nie byłem fanem Digimonów, dlatego musicie wybaczyć mi brak wiedzy na temat bohaterów występujących w Digimon Heroes. Czy miało to jakikolwiek wpływ na moją ostateczną ocenę? Raczej nie, bo przecież jeżeli gra jest dobra, nie przeszkadza mi w niej obecność kurczaków czy żelek. Tymczasem, propozycja z dzisiejszego wpisu jest po prostu dosyć kiepska.

dig1

Gra Digimon Heroes to przedstawicielka karcianek. Nie takich typowych, ponieważ gracz musi w niej nie tyle doszukiwać się najlepszej strategii, co łączyć trzy elementy o takim samym kolorze. Każda z kart posiada tak naprawdę jedynie punkty ataku, które na koniec rundy zostają zsumowane i mają wpływ na to, jak silne będzie uderzenie naszych stworków.

Plansze podzielone są na rundy. Aby ukończyć konkretny level, musimy pokonać jednego, czasem dwóch, a niekiedy znacznie więcej oponentów. Mimo że zabawa w Digimon Heroes ma wiele wspólnego z losowością, a więc raczej nie jest najwyższych lotów, rywale też potrafią zadawać ciosy. To z kolei oznacza, że nie zawsze wygrywamy i zdobywamy EXP.

dig

Pomaganie sobie prawdziwymi pieniędzmi może w tym przypadku uratować Was nawet z najgorszych opresji. Doświadczeni i zaradni gracze nie będą jednak w tym przypadku wydawać fortuny na dodatkowych podopiecznych czy dostępne dla nich modyfikacje. Mogą za to nie być zadowoleni z grafiki, bo ta – co tu dużo mówić – nie jest zbyt piękna i do nowoczesnych też nie należy.

Digimon Heroes pobrać można z Google Play za darmo. Jeżeli lubicie budować decki i nie przeszkadza Wam nutka losowości, na pewno powinniście ją sprawdzić w praktyce!