Digaway – malutka gierka pokonująca mobilnych olbrzymów

0
360

Digaway to produkcja, która mimo swoich niewielkich rozmiarów, jest w stanie rozprawić się z największymi i najbardziej rozbudowanymi hitami dostępnymi w Google Play. Bez wątpienia nie jest to jednak gierka skierowana do wszystkich, a jedynie do tych, co nie boją się fizycznej pracy, nieznanych terenów oraz ryzyka poniesienia klęski.

Tytuł Digaway ma w sobie coś i z Minecrafta, i z Terrarii. Jak się tak głębiej zastanowimy, bliżej mu przede wszystkim do tej drugiej gierki, chociaż możliwościami i funkcjonalnością przypomina bardziej mobilną edycję hitu od Mojanga. Wniosek może być tylko jeden: nie będą usatysfakcjonowani miłośnicy budowania wirtualnych miast, ogromnych, zaawansowanych domów i tym podobnych.

W opisywanej gierce kierujemy pewnym pikselowym ludkiem, który przebywa na jakimś kwadratowym terenie, gdzie na swojej drodze może spotkać nie tylko niebezpieczne stworzenia, lecz również całą masę cennego kruszcu, minerałów i tak dalej. Cel? Przede wszystkim chodzi tu o jak najdłuższe przetrwanie i zdobycie jak największej ilości punktów.

Każde zebrane przez nas złoto, aluminium oraz im pokrewne to określona liczba „oczek” powiększająca nasz dorobek. Oczywiście, najlepiej byłoby od początku do końca zbierać diamenty, ale im wartościowszy element, tym trudniej go odnaleźć. Szczególnie, iż mapka gierki Digaway – wbrew pozorom – nie należy do najmniejszych.

Punkty pozwalają nam nie tylko rywalizować z sobą samym i innymi. To również część rozgrywki, umożliwiająca zdobywanie coraz wyższych poziomów doświadczenia. Dzięki levelom możemy ulepszać cechy naszego bohatera, a więc, między innymi, modyfikować jego pancerz ochronny czy też siłę uderzenia.

Tak jak pisałem, Digaway do wyjątkowo rozbudowanych nie należy. Mimo to, autorzy tej gierki znaleźli miejsce dla funkcji personalizacyjnych, pozwalających nam na niewielkie zmiany w wyglądzie kierowanego przez nas ludzika. Moim zdaniem, apka jest naprawdę godna polecenia, ale tak jak mówiłem – nie dla wszystkich.

Czy możemy w Digaway coś budować? Oczywiście, że tak. Do dyspozycji mamy specjalny panel pokazujący nam co na danym poziomie możemy stworzyć. Niestety, owych rzeczy jest stosunkowo niewiele, ale wystarczająco do tego, by przetrwać w wirtualnym, niebezpiecznym świecie.