Dichrome – pomysł ciekawy, ale to wykonanie…

0
490

Ciężkie jest życie gracza – musi ponarzekać na brak pomysłowości autorów różnych produkcji, bądź też przychodzi mu płakać, kiedy dostrzeże brzydką grafikę w świetnie zapowiadającym się tytule. Oczywiście, nie dzieje się tak zawsze, ale jeżeli takich apek jak Dichrome będzie w Google Play coraz więcej, czekają nas naprawdę trudne czasy.

Gra Dichrome nie zachęca nas w sklepie dla Androidowców skomplikowanym i motywującym do działania opisem fabuły czy innymi tego typu elementami. Screeny również za wiele nam nie mówią o samej rozgrywce, dlatego też właśnie postanowiłem przekonać się na własnej skórze, czy nowość od Applefrog (autor nie posiada żadnej strony) jest czymś, co warto polecać innym. I już teraz mogę Wam napisać, że troszkę się w tej kwestii zawiodłem.

Opisywana produkcja wita nas bardzo mrocznym menu, w którego tle widzimy poruszającego się wojownika przyodzianego w czerwone lub niebieskie dodatki do ekwipunku. Na pierwszym planie wyświetla nam się tytuł gry, nasz najlepszy wynik oraz suma punktów uzyskanych od pierwszego uruchomienia Dichrome. Po prawej stronie możemy natomiast zobaczyć guzik rozpoczynający rozgrywkę oraz wyłączający głos. O ile ten drugi działa tak, jak powinien, z tym pierwszym miałem spore problemy.

Po uporaniu się z prostym, aczkolwiek zdecydowanie niedopracowanym, menu można przejść do właściwej zabawy. Za wiele tłumaczyć w tym przypadku nie trzeba. Jak to zwykle w runnerach, w Dichrome biegamy głównym bohaterem z lewej części ekranu do prawej i załatwiamy po drodze wszystkich napotkanych przeciwników. Ale uwaga – niebieskim wojownikiem możemy załatwić tylko oponentów w tym samym kolorze. Jeżeli zapomnimy o tej dość prostej zasadzie, będziemy zmuszeni zobaczyć na ekranie znienawidzony napis Game Over, a tego przecież nie chcemy!

Poza bieganiem przed siebie, wirtualny wojownik występujący w grze potrafi też naginać grawitację, biegając do góry nogami. Dzięki tej dość niecodziennej zdolności możemy unikać kontaktów z wrogami. Problem jest tylko taki, że nawet lądując kilka centymetrów za rywalami, musimy pożegnać się z życiem. Z pewnością jest to jakiś błąd, ale czy powinien on mieć miejsce? Zdecydowanie nie.

Jak widzicie na screenach, Dichrome charakteryzuje się tajemniczą i bardzo ciemną grafiką. Można by było uznać to za zaletę, ale – niestety – świat gry jest zdecydowanie zbyt ciemny, by grało się komfortowo. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze reklamy, które – co tu dużo mówić – psują wszystko, co tylko możliwe.