Death Moto 2 – strzeż się Harleyowców!

0
505

Nie darzę wielką sympatią ludzi, którzy szaleją na drogach motocyklami wyścigowymi, natomiast bardzo podoba mi się styl życia tzw. Harleyowców, czyli brodatych panów jeżdżących w grupach głośnymi jednośladami. Mimo że ten drugi typ kierowców nigdy nie wydawał mi się zbytnio niebezpieczny, pod wpływem produkcji mobilnej Death Moto 2 zacząłem zmieniać zdanie. Dlaczego? Myślę, że po przeczytaniu tego wpisu bez problemu znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

Główny bohater Death Moto 2 posiada motocykl z wysoko usytuowaną kierownicą i bardzo głośnym silnikiem. Jeśli myślicie, że wszystko, co musimy w grze robić, to przemierzać kilometry bez większego celu, jesteście w błędzie. Jak wskazuje na to sama nazwa aplikacji, chodzi w niej głównie o… zabijanie. Oczywiście, nie bezbronnych mieszkańców naszej planety, a zomabiaków oraz innych zmutowanych stworów, które wyglądają tak, jakby uciekły z tajnego laboratorium w Czarnobylu.

moto1

W aplikacji mamy do wyboru kilka typów motocykli oraz broni. Nasze „narzędzia pracy” wybieramy przed rozpoczęciem wirtualnej przygody. Jak zapewne się domyślacie, na samym początku nie stać nas na zmianę pojazdu czy też miecza. Niestety, muszę Was zmartwić, że później sytuacja ta ulega niewielkiej zmianie.

Ceny w wirtualnym sklepiku dostępnym w Death Moto 2 są porażająco wysokie. Żeby zebrać na jakikolwiek z niestandardowych motocykli potrzeba co najmniej godziny bezustannego grania. Oczywiście, brakuje jakikolwiek promocji cenowych ze względu na mikropłatności, które pozwalają na zakup wirtualnej waluty za prawdziwe pieniądze.

moto

Rozgrywka nigdy się nie kończy. W Death Moto 2 chodzi głównie o to, by przebyć jak najdłuższy dystans i zabić przy tym sporo wrogów. Możemy zatem grać tak długo, jak tylko nam się to podoba. Nie ogranicza nas mała ilość leveli ani nic z tych rzeczy.

Sterowanie z wykorzystaniem akcelerometru to najlepsze rozwiązanie, dlatego trzeba przyznać, że system kierowania motocyklem jest sporą zaletą Death Moto 2. Podobne zdanie mam odnośnie grafiki. Uważam, że niczego jej nie brakuje i na pewno nie zasługuje na to, by w jakikolwiek sposób ją krytykować. Tylko bardziej hardkorowa muzyka by się przydała…