Death Drive – krótka historia samochodu-zabójcy

0
538

Jestem wielkim fanem Stephena Kinga i jego powieści, dlatego właśnie kiedy po raz pierwszy zobaczyłem grę Death Drive skojarzyłem sobie książkę pod tytułem Christine. Nie czytaliście? W takim razie polecam. Zanim jednak postanowicie wyjść z domu i udać się do księgarni, zagrajcie we wspomnianą przeze mnie grę mobilną, bowiem ona także zasługuje na uwagę.

W grze Death Drive wcielamy się w postać kierowcy, który ma okazję mknąć autostradą samochodem wyposażonym w rzeczy, jakie nie sposób znaleźć w tradycyjnych pojazdach. Mowa tu o wyrzutni rakiet czy karabinie maszynowym wykonującym strzały zawsze wtedy, kiedy sobie tego życzymy.

death

Rozgrywka nie polega na przechodzeniu z jednej planszy na drugą. W apce chodzi głównie o bicie własnych rekordów punktowych, a także… zarabianie wirtualnych pieniędzy. Osiągamy to jeżdżąc samochodem drogą szybkiego ruchu oraz niszcząc auta, jakie postanowią wejść nam w paradę. I choć wydaje się to całkiem proste w rzeczywistości wcale takie nie jest.

Prowadząc samochód w Death Drive możemy do woli korzystać z karabinu maszynowego, ale rakiety we wspomnianej przeze mnie wyrzutni występują już tylko w ograniczonej liczbie. Oczywiście, ich moc możemy modyfikować. Służy nam do tego sklepik, gdzie znaleźć możemy również inne ulepszacze konkretnych właściwości pojazdu, a także całkowicie nowe bryki.

Jak rozwiązano sprawę sterowania? Auto jeździ samo, a my decydujemy o kierunku jazdy, machając telefonem. Kiedy chcemy skorzystać z jakiejś broni, dotykamy odpowiedniego przycisku. Do dyspozycji mamy również hamulec, który przydaje się w sytuacjach, gdy nie uda nam się wyeliminować jakiegoś nieprzyjaciela.

Podobnie jak do rozgrywki, nie mam też większych zastrzeżeń do grafiki zastosowanej w Death DriveProdukcja prezentuje się bardzo dobrze. Samochód, którym kierujemy oraz inne elementy wirtualnego świata robią całkiem pozytywne i realistyczne wrażenie.

Niestety, wszystko szpecą reklamy. Te wyświetlają się dosłownie wszędzie, gdzie się da. I to nie tylko w postaci bannerów, lecz także powierzchni zajmujących przez kilka sekund cały rozmiar ekranu. Muszę również wspomnieć o tym, że nie wszystkie wirtualne przyciski działają w grze prawidłowo. Niekiedy trzeba wielokrotnie dotknąć jakiegoś napisu, by aktywował on to, co powinien.