Deadly Gladiator – gdzie twój okrzyk zwycięstwa, wojowniku?!

0
1253

Mimo że od pierwszego uruchomienia gry Deadly Gladiator widać, że nie będzie ona grzeszyć trójwymiarową pięknością, oferowana w niej rozgrywka zdecydowanie zasługuje na miejsce na najwyższych miejscach w rankingach Google Play. Jeżeli chcecie sprawdzić się w roli prawdziwego mężczyzny walczącego na arenie, właśnie ta produkcja Wam to umożliwili.

Gracie czasem w gry online, dostępne na różnych stronach internetowych? Tak? W takim razie nie przerazi Was wygląd Deadly Gladiator, gdyż wygląda ona właśnie tak, jak większość produkcji oferowanych dla miłośników zabawy przez przeglądarkę. Nie będę w tym wpisie zachwycał się również nad dźwiękami zastosowanymi w opisywanej apce. Prawda jest – niestety – taka, że bardziej wymagających graczy będzie doprowadzać do szewskiej pasji.

glad1

Menu główne dostępne w Deadly Gladiator nie daje nam zbyt wielkiego pola do popisu. Poza rozpoczęciem zabawy nic więcej tak naprawdę nie jest tu możliwe. Sami musicie ocenić, czy to dobrze. Według mnie, minimalizm jest godną odnotowania zaletą, której brakuje obecnie wielu mobilnym produkcjom.

Tak jak się tego domyślałem, w Deadly Gladiator tworzymy wirtualnego wojownika rodem ze starożytności i staramy się rozprawiać z jego oponentami. Kreator postaci pozwala nam na zmianę fryzury czy koloru skóry bohatera, jednak najważniejsze na samym początku jest umiejętne i przemyślane rozmieszczenie punktów umiejętności.

Główny ekran rozgrywki to mobilne miasteczko, w którym albo możemy wyruszyć na zakupy ekwipunku, albo zgłosić swoją gotowość do rywalizacji. Jeżeli wygramy pojedynek z wirtualnym gladiatorem, zdobędziemy złoto oraz punkty zwiększające nasz poziom doświadczenia. Im wyższy on jest, tym lepsze możliwości kierowanej przez nas postaci.

glad2

Niejedna rzecz wyróżnia Deadly Gladiator na tle innych podobnych RPG-ów. Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że już nawet jedna porażka skutkuje tutaj zakończeniem zabawy i zmusza nas do rozpoczęcia bojów od samego początku. Nie można zapomnieć również o sterowaniu, które jest na tyle oryginalne, że nie tylko pozwala nam na zadawanie ciosów, lecz także w sposób turowy pozwala bohaterom na wykonywanie konkretnych ruchów w przód bądź w tył.

Tak jak pisałem na początku – Deadly Gladiator grafiką nie zachwyca. Jeżeli jednak szukacie czegoś, co obudzi w Was prawdziwego, twardego faceta, lepiej trafić nie mogliście!