Dead Strike 3D – terroryści i zombie, o co tu chodzi?

0
557

Nie wstałem dzisiaj w najlepszym nastroju. Jak to zwykle w poniedziałek. Mimo wszystko postanowiłem, że nie będę wyżywał się na aplikacjach mobilnych, jakie przyszło mi przetestować. W przypadku Dead Strike 3D tak się jednak nie da. Bo gra w Google Play chwali się wyglądem i ciekawą rozgrywką, a w rzeczywistości jest niesamowitym usypiaczem i apką pełną reklam, błędów i niechcianych powiadomień.

Bohaterami Dead Strike 3D są członkowie jednostek specjalnych, których zadaniem jest zwalczanie terrorystów. W produkcji przychodzi nam wcielić się w jednego z ludzi wyposażonych w broń, co w zasadzie całkowicie wyjaśnia nam co musimy robić. Teoretycznie wszystko jest fajne do potęgi. Niestety, tylko i wyłącznie teoretycznie, o czym przekonać się można kilka minut po uruchomieniu produkcji po raz pierwszy.

Eliminowanie niebezpiecznych osobników odbywa się w trzech miejscach. Śnieżna mapka dostępna jest za darmo. Każdą kolejną kupić możemy za wirtualne pieniądze, które zdobywa się w trakcie zabawy (o ile w ogóle zabijanie wirtualnych ludzi można tak nazwać). Ceny są dość wyskokowe. Rozumiem, że porządne bronie kosztują sporo monet, ale jestem zdania, że levele powinny być całkowicie za friko albo za wykonanie jakiejś misji.

Podczas wykonywania zadania mamy do dyspozycji kilka rodzajów maszyn. Skorzystać możemy ze standardowego pistoletu, granatów, snajperki, a także karabinu maszynowego. Przedmioty zmienia się w łatwy sposób. Wystarczy dotknąć odpowiedniego przycisku.

Szkoda, że nie wszystkie elementy wirtualnej konsolki działają poprawnie. Zastrzeżenia można mieć przede wszystkim do klawisza akcji pozwalającego nam na atakowanie. Został on tak zaprojektowany, że po aktywacji jest automatycznie wykorzystywany, dopóki tego nie zmienimy. W praktyce takie rozwiązanie bardzo słabo się spisuje. Ba, powiem więcej – jest strasznie wkurzające.

Graficznie i dźwiękowo z Dead Strike 3D nie jest najgorzej. Brakuje mi jednak tutaj czegoś, co mogłoby wciągnąć mnie w wir rozgrywki na dłużej, niż przysłowiowe pięć minut. Nie rozumiem również, dlaczego autorzy gry zignorowali konsekwencję fabularną i u boku terrorystów postawili… stękające zombie.