Daytona Rush – szaleńcza jazda na torze wyścigowym

0
534

Umiejętność bezkolizyjnego i dynamicznego wyprzedzania jest sztuką, którą ma opanowaną do perfekcji niewielu kierowców. Nie wiem, czy trenowanie jej w grze Daytona Rush ma jakikolwiek sens, ale jeśli po prostu lubicie sobie bez podejmowania ryzyka poszaleć na drodze asfaltowej, lepiej chyba trafić nie mogliście!

Produkcja z tego wpisu skupia się na wyścigach na profesjonalnych torach, otoczonych z każdej strony trybunami pełnymi ludźmi. Nie jest to propozycja dla osób, które lubią bardzo zaawansowane samochodówki, lecz głównie dla tych, co szukają szybkiej rozgrywki na kilkanaście, czasem kilkadziesiąt, minut dziennie.

rush

Sporym minusem gry Daytona Rush jest mała ilość pojazdów do wyboru. Niestety, nie możemy tu liczyć nawet na dwucyfrową liczbę, a co gorsza – samochody kupować można tylko raz na pięć zdobytych poziomów doświadczenia. Nie ma co ukrywać, iż pod tym względem ludzie ze studia Invictus Games raczej nie mają się czym chwalić.

Sama zabawa w Daytona Rush polega na szybkiej jeździe i wyprzedzaniu napotykanych rywali. Jak widzicie na screenach, asfaltowa droga jest tutaj zawsze wypełniona po brzegi, a naszym celem jest znalezienie luki, która pozwoli nam na zbliżenie się do czołówki rywalizacji. Oczywiście, to ostatnie nigdy nie następuje, podobnie jak w runnerach gracz nigdy nie jest w stanie uciec przed goniącą go postacią.

Posiadane przez nas bryki możemy ulepszać. Zła wiadomość jest taka, że do modyfikacji oddano nam w Daytona Rush jedynie trzy parametry, co jest raczej nie najlepszym wynikiem na tle konkurencji. Jeżeli o mnie chodzi, nie traktuję owej gierki jako pełnowartościowej samochodówki, a raczej jak coś w rodzaju runnera na parę minut. Nie mam więc za złe, że niektóre opcje nie są rozbudowane.

rush1

W kwestii sterowania starano się dogodzić każdemu, czyli przygotowano coś zarówno dla miłośników akcelerometru, jak i tych, co wolą bardziej standardowe rozwiązania. Co do grafiki, prezentuje się ona dość przeciętnie, ale na pewno nie zasługuje na jakieś wyjątkowo negatywne określenia.

Na koniec coś, co powinno Was zachęcić do Daytona Rush. W opisywanej gierce nie ma mikropłatności, czyli ile uda Wam się zarobić, tyle będziecie mieli!