Dark Slash: Hero – siekanie w pikselowym wydaniu

0
588

Zgaduję, że – podobnie jak ja – też lubicie od czasu do czasu wyżyć się na wirtualnych przeciwnikach i bawić się w zdobywanie punktów za zabicie każdego z nich. Mimo że raczej nietrudno znaleźć podobną produkcję, gdybym miał Wam coś polecać, mój wybór zdecydowanie padłby na Dark Slash: Hero.

Gierka Dark Slash: Hero jest ciekawym RPG-em zbudowanym z retro pikseli. Bez względu na to czy będzie to nasze piąte, czy setne podejście do danego etapu rozgrywki, zawsze przychodzi nam robić to samo. Mówiąc wprost – zabijać znienacka i zgarniać lepszy lub gorszy loot.

Mimo że zabawa podzielona jest na poziomy, najważniejszy jest w niej level główny, czyli ten, który mówi, jak bardzo doświadczonymi, silnymi wojownikami jesteśmy. Dzięki EXP-owi możemy kupować różnego rodzaju ulepszenia i dodatki. Tym razem nie są to jednak zwyczajne hełmy czy miecze.

W wirtualnym sklepiku w Dark Slash: Hero znaleźć możemy trzy kategorie. Jedna z nich zarezerwowana jest dla tych, którzy skłonni są wydać nieco prawdziwych pieniędzy, natomiast w dwóch pozostałych możemy robić zakupy zawsze, kiedy tylko mamy taką możliwość. I nie chodzi w tym przypadku tylko o ilość zebranej waluty, lecz również o to, do którego etapu udało nam się dotrzeć.

Samo eliminowanie wrogów nie wydaje się czymś wyjątkowo trudnym. Nasz ultraszybki bohater przybiega do oponenta, którego sami wyznaczymy palcem i w tym samym czasie zadaje mu śmiertelny cios. Oczywiście, tylko na samym początku rywale są statyczni i nieskłonni do obrony. Później na naszej drodze staje coraz więcej wymagających osobników, a wtedy przydaje się nie tylko refleks, lecz również odpowiednia taktyka walki.

Twórcy Dark Slash: Hero przygotowali całkiem sporą ilość plansz do ukończenia oraz wszelkiej maści urozmaiceń. Moim zdaniem, jest to najlepszy argument przemawiający za tym, że warto pobrać tę produkcję i wypróbować ją w praktyce. No, bo co by nie mówić – w Google Play gier jest całe mnóstwo, ale tylko naprawdę nieliczne nadają się do spędzenia z nimi więcej niż kilku minut.