Daddy Was A Thief – to ja, złodziej!

0
501

Co byście zrobili, gdyby pewnego dnia szef wręczył Wam wymówienie z pracy, która jest jedynym źródłem dochodu pozwalającym na utrzymanie Waszej rodziny? Bohater gry Daddy Was A Thief postanowił dać sobie spokój z rozsyłaniem CV oraz chodzeniem na rozmowy kwalifikacyjne. Zamiast tego postanowił zostać… złodziejem. I wiecie co? Stał się dzięki temu bardzo sławny i lubiany na całym świecie!

Pan będący najważniejszą postacią w grze Daddy Was A Thief jest brzuchatym mężczyzną po czterdziestce. Z racji tego, że stracił właśnie pracę, a na konkurowanie z młodymi i ambitnymi ludźmi wydaje się zbyt słaby, postanawia obrabować bank. Niestety, system zabezpieczeń zdecydowanie go przerasta, przez co zmuszony jest zadowolić się małym rabunkiem w zwykłym bloku mieszkalnym. Bułka z masłem? No, właśnie, niekoniecznie.

thief

Nasze zadanie w opisywanej gierce polega na niszczeniu elementów budynku w taki sposób, aby złodziej dostawał się na coraz niższe piętra i tym samym zdobywał kolejne łupy. Im więcej przedmiotów uda nam się zabrać z danej kondygnacji, tym lepiej, ponieważ zarobimy więcej pieniędzy. Warto również zabierać ze sobą wanny, telewizory oraz sejfy. Wszystko dlatego, że pozwalają nam one „załatwiać” naraz co najmniej kilka pięter, a dodatkowo warte są zdecydowanie więcej niż zwykłe monety porozrzucane po wirtualnym świecie.

Okradanie budynku, a raczej ich mieszkańców, może trwać tak długo, jak tylko sobie tego życzymy. Oczywiście, wpływ na czas trwania rozgrywki ma głównie skuteczność policjantów oraz babć. Te drugie kopią nas wysoko do góry, a stróże prawa, jak to oni – po prostu wyciągają broń i starają się nas pokonać, strzelając w każdym możliwym kierunku.

thief1

Zabawa w Daddy Was A Thief polega przede wszystkim na biciu rekordów wyrażonych w zarobionych dolarach oraz przebytych piętrach. Nie jest to wcale tak nudne, jak mogłoby się wydawać, ponieważ cały czas istnieje możliwość dokupowania sobie dodatków w postaci power-upów oraz ekstra żyć. Jakby tego było mało, autorzy produkcji umożliwili nam także zmienianie strojów głównego bohatera, co – moim zdaniem – jest świetnym urozmaiceniem.

Sterowanie w grze jest bardzo proste, gdyż polega jedynie na rysowaniu na ekranie pionowych gestów w górę bądź w dół. Jeśli chodzi o grafikę, nie mogę się do niej w ogóle przyczepić. Szczególnie, że w Daddy Was A Thief dostępna jest polska wersja językowa, a to sprawia, że dużo przyjemniej patrzy się na ekran.