Cut the Rope: Magic – nowa, magiczna odsłona androidowego hitu

0
464

Twórcy androidowego hitu Cut the Rope nie przygotowali na końcówkę roku świątecznej niespodzianki, ale za to wpadli na pomysł, by stworzyć coś… magicznego. Jeżeli w Waszych smartfonach nie pojawiła się jeszcze nowość od ZeptoLab, po tym wpisie raczej jej się nie oprzecie!

Obawiałem się tego, że Cut the Rope: Magic będzie zupełnie inne od pierwszej części lub każdej kolejnej. Z drugiej strony, liczyłem się też z tym, iż może być to kolejna „nowość”, która będzie jedynie wykorzystywała sentyment graczy, natomiast nic ciekawego się w niej nie znajdzie. Sam nie wiem, co byłby gorsze. Na szczęście, w opisywanym tytule mamy trochę starszych i trochę nowszych pomysłów.

cut

Zacznijmy od tego, co na pewno Was nie zdziwi. Bohaterem Cut the Rope: Magic jest zielony stworek z wystającymi ząbkami. Naszym zadaniem jest dostarczenie mu pysznego, kolorowego cukierka, zbierając po drodze gwiazdki. Najlepiej trzy, ale jedna i dwie także wchodzą w grę.

W przygotowanych poziomach czekają na nas różnorakie elementy, począwszy od linek utrzymujących słodycze, a kończąc na podporach, drewnianych platformach i tym podobnych. Ukończenie jednego wyzwania daje nam dostęp do kolejnych, a do tego pozwala na odblokowanie jednego z kilku przygotowanych rozdziałów.

Teraz czas na niespodziankę – w Cut the Rope: Magic nasz przyjaciel w kolorze trawy może być również, między innymi, żółtym ptaszkiem. Skrzydlate stworzenie potrafi, na przykład, wznieść się w powietrze, co przydaje się w zdobywaniu wysoko umieszczonych „błyskotek”. Niestety, „ale” jest takie, że owego bohatera możemy użyć ograniczoną liczbę razy, przypisaną do konkretnego poziomu. Wierzcie lub nie – diametralnie zmienia to postać rzeczy.

cut1

Mimo że na „dzień dobry” Cut the Rope: Magic wydaje się bardzo podobne do poprzedniczek, graficznie wypada od nich znacznie lepiej. Widać tu nowoczesność, do której – o dziwo – naprawdę znakomicie pasuje magiczny klimat.

Czy jest w ogóle do czego się przyczepić? Można do tego, że w Cut the Rope: Magic kupuje się za prawdziwe pieniądze podpowiedzi, ale to raczej drobnostka. Większość z Was pewnie nawet nie zwróci na nią uwagi.