Cut the Rope 2 – okrągłe cukiereczki nigdy mi się nie znudzą! [VIDEO]

4
958

Nie sposób nie zakochać się w grze Cut the Rope. O ile do pierwszej części produkcji z zielonym stworkiem-pożeraczem przekonywałem się przez dobrych kilkanaście minut, to już w sequelu zakochałem się dosłownie od pierwszego wejrzenia. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w Cut the Rope 2 przeczytajcie, co takiego oferuje swoim graczom. Na pewno nie będziecie długo zastanawiać się, czy warto ją pobrać.

Główny bohater Cut the Rope 2 to wciąż ten sam stwór o zielonej karnacji, który uwielbia zjadać wszelkiego rodzaju cukiereczki. Stojące przed nami zadanie także nie uległo zmianie. Oznacza to, że w sequelu także przychodzi nam karmić wspomnianego potworka występującymi w wirtualnym świecie słodkościami.

cut-the-rope-2

Do przejścia mamy w grze ogromną ilość poziomów, które usytuowane są w różnych światach. Aby nie było zbyt nudno, każda plansza kryje w sobie trzy misje poboczne, pozwalające nam na zebranie różnych medali. Nie tylko przychodzi nam zbierać odpowiednią ilość gwiazdek, lecz także zjadać określoną liczbę cukierków, a także… starać się robić wszystko, aby ukończyć level bez jakiekolwiek gwiazdki. Wbrew pozorom, to właśnie ten ostatni cel jest najtrudniejszy do zrealizowania.

Poza medalami w Cut the Rope 2 zbieramy – rzecz jasna – również złote monety. Do czego nam służą? Myślę, że doskonale znacie odpowiedź na to pytanie. Wirtualna waluta jest niezbędna do wyposażania bohatera w nowe stroje, a także wszelkiego rodzaju power-upy, które w mniejszym bądź większym stopniu ułatwiają nam przejście całej gry.

cut_the_rope_2_7

Drugą część jednego z największych androidowych hitów pobrać można całkowicie za darmo. Nie zmienia to jednak faktu, iż występują w nim mikropłatności. Pakiety monet przygotowane przez autorów apki kosztują od kilkunastu do nawet ponad stu złotych. Na szczęście, nie zdarza się często, by nachalnie namawiano nas do zakupów. Ba, warto wspomnieć, że dano nam szansę zarobienia wirtualnej kaski za obejrzenie kilku filmików animowanych.

Czy graficznie Cut the Rope 2 może się nie podobać? Wydaje mi się, że nie. Apka robi bardzo dobre wrażenie od samego początku. Jest kolorowa, pełna humoru i nie widać w niej nic, co mogłoby przesadnie razić w oczy. Jednym słowem – wszystko super!