Cupcake Mania – babeczkowa układanka

0
829

Podejrzewam, że gier typu match-3 jest obecnie więcej, niż strzelanek z zombie w rolach głównych. I choć miałem już okazję pisać dla Was o wielu układankach, wiem, że ciągle jest Wam mało, dlatego też na dzisiaj postanowiłem przygotować kolejny wpis o aplikacji skupionej na łączeniu ze sobą trzech elementów. Na jaką grę tym razem padł mój wybór? Na słodką jak pączusie Cupcake Manię, która potrafi uraczyć nie tylko fanów kalorycznego jedzenia.

Jak to zazwyczaj w grach logicznych bywa, w Cupcake Mania występują główni bohaterowie, ale nie odgrywają oni w trakcie rozgrywki żadnej ważnej roli. Wśród wspomnianych osobistości znaleźć można przede wszystkim zwierzaki takie jak hipopotam, rybka oraz małpka. Oczywiście, mają one imiona, ale myślę, że nie będę Was tym wszystkim zanudzał i przejdę od razu do rzeczy.

cupcake

W opisywanej grze do przejścia mamy obecnie 84 poziomy (na screenach jest mowa o ponad 100, ale ja aż tylu nie dostrzegłem). Czy wkrótce liczba ta ulegnie zmianie? Wiele wskazuje na to, że tak. Przyznam się szczerze, że jeszcze ani razu nie widziałem układanki, która nie otrzymywałaby aktualizacji, tak więc prawdopodobnie w przypadku Cupcake Mania także możemy spodziewać się nowych świeżych leveli. Kiedy dokładnie? Tutaj już nie jestem w stanie pomóc.

Na planszach dostępnych w apce chodzi głównie o łączenie ze sobą słodyczy w tym samym kolorze. Najmniejsza grupka dająca nam punkty składa się z trzech elementów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by tworzyć bardziej skomplikowane kombinacje. Warto przede wszystkim układać babeczki „na krzyż”, bo dzięki temu otrzymujemy specjalny bonus pozwalający nam rozwalić dużo większą liczbę cupcake’ów za jednym zamachem.

cupcake1

Przechodząc do coraz to trudniejszych leveli, mamy okazję korzystać z powiększającej się liczby power-upów. Jak pewnie każdy z Was się domyśla, nie są one dostępne za darmo. Wirtualną walutą są w tym przypadku diamenty, które kupić możemy za prawdziwe pieniądze. Pakiety z błyskotkami i ich ceny są bardzo różne. Zdradzę tylko tyle, że ceny zaczynają się od trzech złotych, a kończą na kwocie dużo, dużo wyższej.

Cupcake Mania nie przeszkadzają nam na każdym kroku reklamy, ale – niestety – nałożony jest na nas limit żyć. Po wpadce na konkretnym poziomie regeneracja jednej błyskawicy (a nie serca, jak w innych apkach) trwa ponad czterdzieści minut. Według mnie to zdecydowanie za dużo.