Cupcake Carnival – czas na babeczkowe obżarstwo!

0
399

Autorzy gry Cupcake Carnival mówią wprost, że jeżeli macie już dosyć łączenia ze sobą cukierków (Candy Crush Saga), z całą pewnością babeczki są dla Was najlepszym rozwiązanym. Początkowo do wspomnianej produkcji podchodziłem bardzo sceptycznie. Teraz jednak już wiem, iż w świecie gatunku match-3 można jeszcze sporo zmienić, a do tego znów wróciła moja miłość do pysznych, lukrowanych cupcake’ów!

Akcja Cupcake Carnival związana jest z tytułowym świętem babeczek. Jako gracze, kierujemy tutaj furgonetką wypełnioną przepysznymi smakołykami i staramy się zabić głód wszystkich napotkanych przez nas osób. Ile przystanków musimy zrobić, by zakończyć naszą misję stuprocentowym sukcesem? Nieco ponad 100, ale prawdopodobnie za jakiś czas liczba ta ulegnie powiększeniu.

cupcake

Gra z tego wpisu jest „macz trójką”, czyli chodzi w niej o to, by łączyć w grupy elementy w tym samym kolorze. Prawdopodobnie w ogóle bym na jej temat nie napisał, gdyby nie jedna dość istotna kwestia – rozgrywka oferowana w Cupcake Carnival różni się nieco od tej, jaką znaleźć można u jej konkurencji. Przyznam się, iż łączenie babeczek naprawdę mnie wciągnęło, a przecież już nieraz pisałem, że bardzo rzadko współczesne łamigłówki zajmują mi sporo czasu.

Wyjątkowość Cupcake Carnival najlepiej udowodnić na przykładzie. Tak jak pisałem, na każdym poziomie dostępnym w grze chodzi o nakarmienie odpowiedniej ilości osób. Zawsze dana osobistość ma ochotę na konkretny rodzaj smakołyku i – rzecz jasna – jego różną ilość. Czasem zdarzy się nam spotkać nieco bardziej wymagającego klienta – chłopca obchodzącego urodziny. Taki brzdąc zazwyczaj chce słodycze z wyróżnionych na planszy miejsc i nasza w tym głowa, by je dostał. W końcu jubilatowi się nie odmawia, prawda?

cupcake1

Oczywiście, możemy połączyć się w grze z Facebookiem, przez co zyskujemy, na przykład, możliwość śledzenia poczynań naszych znajomych i… proszenia o dodatkowe życia. Niestety, dobrze przeczytaliście – twórcy Cupcake Carnival pokusili się o wprowadzenie limitu serduszek, co naprawdę ciężko jest im wybaczyć.

Żeby zbytnio nie przedłużać, szepnę jeszcze tylko słówko o grafice. Moim zdaniem, Cupcake Carnival od samego początku do końca prezentuje się nad wyraz dobrze. Nic nie brakuje temu tytułowi zarówno pod względem wyglądu, jak i soundtracka, który jest uroczy i przesłodki. Jak cała gra.