Cubic Tour Plus – Drodzy Czytelnicy, dzisiaj zwiedzimy… sześcian

0
602

Nie trzeba mieć umysłu matematycznego, by odnosić sukcesy w Cubic Tour Plus. W grze, w której non-stop przychodzi nam podróżować po wirtualnym sześcianie, liczy się przede wszystkim refleks i umiejętność kombinowania. Niestety, dzieło studia GREE nie należy do wyjątkowo wymagających, dlatego prawdopodobnie posłuży Wam co najwyżej przez kilkadziesiąt minut.

Oryginalne środowisko, w którym bijemy rekordy punktowe, to bez wątpienia jedna z kilku zalet Cubic Tour Plus. Co by nie mówić, ze wspomnianą gierką spędza się czas całkiem przyjemnie i relaksująco. Problem w tym, że błogi stan bardzo szybko mija, a wówczas szara monotonia wymusza na nas uruchomienie procesu odinstalowywania.

cube

Figura przestrzenna w Cubic Tour Plus podzielona jest na tunele. W każdym z nich przychodzi nam kierować kolorowymi elementami, które musimy ułożyć w odpowiedni sposób. Jeżeli nie uda nam się wykonać zadania przed dotarciem małych sześcianików do przezroczystej ścianki, musimy rozpocząć zabawę od nowa. Chciałbym w tym momencie napisać, że cel do zrealizowania jest bardzo trudny, ale zdecydowanie tak nie jest, a ja przecież nie mogę kłamać.

W grze możemy zagrać w jeden z trzech trybów. Pierwszy z nich podzielony jest na plansze, drugi to typowy Endless, natomiast ostatni jest niczym innym jak Multiplayerem. Co do rozgrywki wieloosobowej trudno mi cokolwiek napisać, ponieważ nie zdarzyło mi się natrafić na chętnego przeciwnika. Pozostałe dwie zabawy są całkiem przyjemne, ale – tak jak już pisałem – po około trzydziestu minutach stają się nudne jak flaki z olejem.

cube1

Pomysłodawcy Cubic Tour Plus próbują ratować się, a raczej swoje dzieło, power-upami, ale nie wnoszą one zbyt wiele do odczuwanej przez nas frajdy i ciężko nazwać je godnym uwagi urozmaiceniem. Jeżeli chodzi o inne plusy i minusy gry, na pewno słówko można szepnąć o reklamach, których – o dziwo – jest w tym przypadku stosunkowo niewiele.

Cubic Tour Plus nie należy do pięknych androidowych propozycji, ale jak na moje oko jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet tych nieco bardziej wymagających osób. Czy mam rację? Popatrzcie na screeny i sami to oceńcie.