Cube Jump – fajna pięciominutówka na kibelek

0
366

Upały panujące za naszymi oknami nie sprzyjają grze w bardzo skomplikowane i rozbudowane produkcje. Prawdopodobnie nie wszyscy z Was zgodzą się z tą opinią, ale jeżeli ktoś uważa podobnie, bez dwóch zdań powinien zainteresować się nowym dziełem Ketchappa o nazwie Cube Jump. Prosta, minimalistyczna, ale potrafiąca dać w kość – te określenia najbardziej do niej pasują.

Po tym, jak przestałem bojkotować nowości od Ketchappa, ponownie zacząłem dostrzegać w nich to, co jeszcze do niedawna wydawało mi się przekleństwem. Co dokładnie mam na myśli? Niezobowiązującą rozgrywkę, w której nie znajdziecie wielu trybów zabawy, całej masy misji pobocznych i tak dalej, i tak dalej.

jump

Akcja produkcji Cube Jump toczy się w świecie sześcianów i prostopadłościanów. Te drugie występują w postaci platform i służą do przemieszczania się głównego bohatera, a tym samym umożliwiają zdobywanie punktów. Zadanie stojące przed nami jest proste – musimy zaliczyć bez skuchy jak największą liczbę wspomnianych chwilę wcześniej elementów. I nie ma tu żadnych haczyków, poza tym, że swoje ruchy musimy wykonywać w bardzo szybkim tempie.

Jak przystało na dzieło Ketchappa, w trakcie zabawy zbieramy „błyskotki”, które są odpowiednikiem wirtualnej waluty. Im więcej będziemy ich posiadać, tym lepsze zakupy będziemy mogli zrobić. Oczywiście, jak pewnie się domyślacie, w sklepiku w grze znalazło się miejsce jedynie dla nowych, kanciastych postaci, które nie różnią się od siebie umiejętnościami, a jedynie wyglądem.

jump1

Cube Jump nie jest zręcznościówką, w którą można grać przez długie godziny. Moim zdaniem, można ją po prostu określić mianem „pięciominutówki”, oferującej niespotykaną, odmóżdżającą zabawę na kilka nudnych chwil.

Pod względem audiowizualnym Ketchapp po raz kolejny jak najbardziej się popisał. Abstrakcyjny świat, który wygląda nieco kosmicznie, a nieco nowocześnie, dobrze prezentuje się na ekranie i nie widać w nim większych wad. Jeżeli chodzi o dźwięki, prawie nie występują, co zupełnie nie zmienia faktu, że w odpowiednich momentach spełniają swoją rolę w należyty sposób.