Cristiano Ronaldo Footy – coś pan taki wolny, panie Ronaldo?

0
494

Niegdyś wystarczało piłkarzom, że znaleźli się na kartach kolekcjonerskich czy reklamach telewizyjnych, a już mogli uznać się za prawdziwe gwiazdy. Obecnie wśród najlepszych z najlepszych futbolistów panuje moda na… gry mobilne. Jakiś czas temu wydał swoją Leo Messi. Najwidoczniej Cristiano Ronaldo nie mógł tego przeboleć i też zlecił stworzenie dla siebie aplikacji sportowej na smartfony. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w Cristiano Ronaldo Footy na pewno chętnie zajrzycie do całej treści tego wpisu.

W porównaniu ze wspomnianą przeze mnie grą gwiazdora FC Barcelony, Cristiano Ronaldo Footy oferuje nam coś więcej, niż tylko wirtualny trening egzekwowania rzutów wolnych czy jedenastek. Wprawdzie jakościowo nie jest to produkcja, która mogłaby konkurować z najlepszymi z gatunku, ale na pewno jest godna polecenia fanom piłki nożnej.

cr7

Gra pozwala nam pokierować własną drużyną piłkarską. Sami wybieramy nazwę naszej ekipy oraz herb. Wśród tych drugich brakuje ogromnego wyboru, ale myślę, że i tak ilość jest wystarczająca, by każdy znalazł coś dla siebie. Ciekawostką jest fakt, iż nie mamy wglądu na to, kto gra w naszym zespole. Jeżeli już coś modyfikujemy, to w sposób ogólny, dodając poszczególne umiejętności całemu „teamowi”.

Cristiano Ronaldo Footy możemy zdecydować się na rozegranie szybkiego meczu bądź spróbowanie sił w nieco bardziej rozbudowanym trybie kampanii. Za każdy rozegrany przez nas piłkarski pojedynek otrzymujemy punkty doświadczenia oraz pieniążki. Do czego one się przydają? Już spieszę z wyjaśnieniami.

Przed każdym meczem wybieramy power-upy, którymi mają się posługiwać nasi zawodnicy. Każdy z ulepszaczy możemy modyfikować, ale – rzecz jasna – nie za darmo. To właśnie do tego najbardziej przydaje się wirtualna waluta. Oczywiście, nie tylko. Możemy również, na przykład, zdecydować się kupno nowego stroju dla całej naszej ekipy.

Audiowizualnie – jak na apkę nastawioną na promowanie jakiejś osoby – Cristiano Ronaldo Footy wypada bardzo dobrze. Spodziewałem się czegoś znacznie gorszego. Tymczasem pełen trójwymiar bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Jedyną wadą, z jaką mamy do czynienia na początku gry, jest szybkość wirtualnych zawodników. Ruszają się oni jak ślimaki, co wygląda bardzo sztucznie. Ulega to zmianie wraz z rozwojem umiejętności, jednak i tak warto o tym wspomnieć.