Crazy Sapper 3D – wybuchowa gra z klasycznymi zasadami

0
517

Prawdopodobnie młodsi tego nie pamiętają, ale w czasach, kiedy gier komputerowych było jak na lekarstwo, a o internecie większość mogła tylko pomarzyć, na komputerach osobistych królował… Saper. Była to nieskomplikowana gierka, w której trzeba było odkrywać kwadraciki, uważając na umieszczone pod nimi miny. Dlaczego piszę o tym właśnie teraz? Bo natrafiłem w Google Play na Crazy Sapper 3D i w mojej głowie pojawiło się wiele wspomnień z przeszłości.

Nawet jeżeli Waszym pierwszym komputerem był ten z najnowszymi wersjami Windowsa, prawdopodobnie kojarzycie Sapera. I bardzo dobrze się składa, bowiem dzięki temu nie będziecie musieli w Crazy Sapper 3D skupiać się na teorii, natomiast od razu przyjdzie Wam sprawdzić się w praktyce. Zasady w opisywanej apce są bowiem takie same, jak w klasycznej grze od Microsoftu.

Crazy Sapper 3D kierujemy wirtualnym żołnierzem, który stara się uchronić swój kraj przed rewolucją. Mimo że pan w stroju moro jest dostępny domyślnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby go zmienić. Niestety, do skorzystania z innego skina potrzebujemy wirtualnych dolarów, a te raczej powinno się w tym przypadku oszczędzać, niż trwonić.

Gra oferuje nam trzydzieści plansz w trybie Kampanii oraz zakładkę, w której znaleźć możemy inne rozgrywki, na przykład, Survival. Dostęp do standardowej zabawy jest aktywny od samego początku, ale aby uzyskać wejściówkę do pozostałych, po raz kolejny musimy skorzystać z wirtualnych banknotów. Warto wspomnieć także o tym, że autorzy Crazy Sapper 3D przygotowali klasyczną wersję Sapera dostępną z poziomu Menu Głównego, ale – póki co – nie można z niej korzystać.

Mimo że akcja produkcji rozgrywa się w trójwymiarze, działamy w niej tak samo, jak w przypadku najbardziej podstawowej wersji. Nietrudno zatem domyślić się, że w Crazy Sapper 3D po prostu wskazujemy drogę żołnierzowi oraz patrzymy na liczby wyświetlające się na polach. A wszystko to po to, by nie natrafić na wybuchającą niespodziankę, która może pozbawić bohatera jednego z trzech serduszek.

Z racji tego, iż Crazy Sapper 3D pobrać można za darmo, wyświetlające się reklamy nie są żadną niespodzianką. Trzeba jednak podkreślić, że nie pojawiają się one zbyt często i nie należą do wyjątkowo nachalnych. A co do mikropłatności… cóż, korci skorzystanie z nich, ale na pewno nie jest to konieczne.