Crazy Plane – rakieta napędzana dźwiękiem

0
459

Pracownicy NASA to zazwyczaj najlepsi fachowcy w swoich dziedzinach. To jednak nie im było dane odkryć rakietę, która zamiast paliwem napędzana jest dźwiękiem. Zaszczyt ten dotknął twórców produkcji mobilnej o nazwie Crazy Plane, przez którą pewnego dnia wyplułem sobie płuca i później bardzo długo dochodziłem do siebie. Cóż, nikt nie mówił, że podróżowanie w przestrzeni jest proste, prawda?

Crazy Plane już na dzień dobry wita nas… reklamą zasłaniającą cały ekran. Nie świadczy to najlepiej zarówno o samej produkcji, jak i jej twórcach. Prawdopodobnie w normalnych okolicznościach większość z Was taką grę bardzo szybko by odinstalowała. Moim zadaniem było jednak dowiedzieć się o opisywanym tytule czegoś więcej, tak więc banery nie mogły mnie w żaden sposób zniechęcić. Z perspektywy bardzo się z tego cieszę.

cracy

Kiedy już uporamy się z marketingowymi chwytami polecającymi nam różne świetne i „całkowicie darmowe” aplikacje, naszym oczom ukazuje się ekran startowy. Nie jest on bogaty w zakładki. Tak naprawdę poza przyciskiem służącym do uruchamiania rozgrywki, skorzystać możemy w nim z instrukcji oraz strzałeczek zmieniających wygląd zarówno samego menu, jak i pola rozgrywki.

Do wyboru mamy kilka ciekawych, kolorowych motywów. W Crazy Plane oferuje się nam, między innymi, niebo w kolorze różowym, gdzie na naszej drodze stają przede wszystkim sterowce oraz kilka nieco bardziej standardowych pomysłów, na przykład, styl nocny, w którym główną przeszkadzajką są latające w przestrzeni satelity.

cracy1

Rozgrywka w opisywanej grze nie byłaby niczym godnym uwagi, gdyby nie jeden fakt: cały czas musimy w niej używać swojego głosu. Najpierw trzeba coś krzyknąć, żeby rakieta w ogóle wystartowała, a później co chwila naszym zadaniem jest obserwować wskaźnik paliwa i uzupełniać go, wydając różne dźwięki. Dodatkowo, przychodzi nam korzystać z akcelerometru, który służy do omijania utrudnień.

Próbowałem oszukać system i podczas gry w Crazy Plane słuchać muzyki. Niestety, nie zdaje to egzaminu w sytuacji, gdy puszcza się rockowe kawałki z umiarkowaną głośnością. W takich okolicznościach wskaźnik cały czas jest wprawiony w ruch, ale wystarcza chwila milczenia wokalisty albo perkusisty, aby plany zostały pokrzyżowane.

Nie mogę mieć zastrzeżeń do audiowizualnej strony gry. Moim zdaniem, wyróżnia się ona na tle konkurencji naprawdę miłymi dla oka elementami wirtualnego świata i sądzę, że nawet najbardziej wymagający z Was nie będą mieć zastrzeżeń do tej opinii.