Crazy Bird Run – kurczak faszerowany… reklamami

0
495

Już na wstępie chciałbym Was ostrzec, że Crazy Bird Run nie jest grą, którą z czystym sumieniem mógłbym nazwać jedną z najlepszych produkcji dostępnych w Google Play. Chciałem jednak o niej napisać z jednego, dość prostego, powodu. Najzwyczajniej w świecie zdaję sobie sprawę z faktu, iż duża część z Was lubi niezobowiązujące i oparte na prostym sterowaniu aplikacje, a tę wspomnianą przeze mną przed chwilą na pewno można do takich zaliczyć.

Crazy Bird Run nie grzeszy pięknością. Przepraszam, że piszę o tym już na początku, ale tak po prostu jest i co do tego nikt z Was raczej nie będzie miał jakichkolwiek wątpliwości. Menu główne absolutnie nie zachęca nas do naciśnięcia przycisku rozpoczynającego rozgrywkę. Po pierwsze, wszystkie elementy obrazka początkowego są bardzo marnej jakości, a po drugie – pasek z banerem reklamowym zasłania nam część z trzech guziczków technicznych (odpowiedzialnych za dźwięki itp.), co nie najlepiej świadczy o twórcach gry.

bir

Po tym, jak aniołek siedzący na naszym prawym ramieniu zniknie, a my – za namową czerwonego ludka z trójzębem – postanowimy aktywować przycisk Play, przyjdzie nam wybrać jeden z trzech poziomów trudności. Co bardzo ważne, nie różnią się one od siebie tylko szybkością, z jaką porusza się główny bohater, lecz także konstrukcją plansz. Moim zdaniem jest to godne pochwały.

Rozgrywka oferowana w Crazy Bird Run nie wydaje się czymś szczególnie trudnym. Opiera się jedynie na dotykaniu ekranu w momencie, kiedy chcemy oddać skok i w zasadzie na tym koniec. Naszym największym wrogiem są w tym przypadku przeszkadzjaki w postaci krzewów, skał oraz przepaści. Zbieranie jabłek porozrzucanych po levelach to natomiast nic innego jak urozmaicenie, które najprościej rzecz ujmując kompletnie nic nam nie daje.

bir1

Ilość plansz dostępnych w grze jest zadowalająca. Biorąc pod uwagę, że każdy poziom trudności pozwala nam sprawdzić się w zupełnie innych warunkach, naprawdę w tej kwestii nie można się do niczego przyczepić. Szczególnie, iż produkcje tego typu zazwyczaj tworzone są „na odwal”, czyli z piętnastoma poziomami na krzyż.

Crazy Bird Run to gierka o prostych zasadach i można ją polecić każdemu, kto lubi tego typu zabawę. Jeżeli jednak dostajecie szału, gdy widzicie dużą ilość reklam na wyświetlaczu, prawdopodobnie szybciej zdecydujecie się na odinstalowanie tej produkcji, aniżeli na spróbowanie w niej swoich sił.