Crawl Original – nie lekceważ kolorowych strzałek!

0
555

Poniedziałkowe poranki nie należą do niczego przyjemnego, dlatego też starałem się za wszelką cenę znaleźć na ten dzień coś, co pozwoli Wam z lekka się zrelaksować. Miałem nadzieję, że grając w Crawl Original, będziecie mieć sporo czasu, aby powspominać miniony weekend i zastanowić się nad tym, co by tu zrobić w następny. Teraz jednak wiem, żeby już nigdy nie lekceważyć kolorowych strzałek!

Na screenach i z samego opisu gra Crawl Original wydaje się idealnym przykładem chilloutowej produkcji. Kolorowe strzałki, a także ekran rozgrywki bez zbędnych wizualnych fajerwerków to elementy, których absolutnie nie spodziewałem się po mobilnej łamigłówce. Cóż, jak to mówią, człowiek uczy się całe życie, tak więc moja rada na dzisiaj: nie dawajcie zmylić się pozorom.

crawl

Aplikacja wita nas miłym dla oka menu głównym, w którym nie mamy do czynienia z niczym poza jednym przyciskiem służącym do rozpoczęcia zabawy, dolnej platformy wskazującej osiągnięte do tej pory rezultaty punktowe oraz dwóch dotykowych elementów umieszczonych w górnych rogach. Te ostatnie pozwalają nam zmienić język angielski na rosyjski (bez skojarzeń i teorii, proszę!) oraz wyłączyć muzyczkę lecącą w tle. Jednym słowem: minimalizm. Czy to wada, czy nie – trudno powiedzieć. Moim zdaniem jedni w tej grze się zakochają, a inni – wręcz przeciwnie.

Crawl Original składa się z trzech trybów zabawy. Do żadnego z nich nie przygotowano tutorialu, natomiast na przyciskach umieszczono krótkie instrukcje, które mówią nam o celu, jaki mamy osiągnąć w danej rozgrywce. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko w opisywanym tytule sprowadza się do jednego,  o czym za chwilkę napiszę więcej . Pamiętajcie jednak, że w tym przypadku drobnostki dotyczące tego, w jaki sposób naliczane są punkty – wbrew pozorom – nie są wcale mało istotne.

crawl1

Plansza w Crawl Original zbudowana jest z malutkich kwadracików, na których umieszczone są kolorowe elementy ze strzałkami. Na samym dole znajdują się natomiast kwadraty składające się z czterech części, które musimy umieścić w jednym z wolnych miejsc. Problem polega na tym, że strzałki symbolizują nam kierunek, w którym dana figura się przemieści, a to zdecydowanie uprzykrza nam życie.

Choć oprawa audiowizualna zastosowana w apce na pewno zasługuje tylko i wyłącznie na miano takiej, która za bardzo się nie wyróżnia, nie można traktować jej jako wady. Według mnie, niejeden miłośnik prostych rozwiązań będzie z niej zadowolony.