Cow Evolution – wirtualna farma dla „klikaczy”

0
1501

Clicker games, czyli gry, w których naszym zadaniem jest klikanie, klikanie i jeszcze raz klikanie, dostępne są w Google Play od bardzo dawna. Co jednak byście powiedzieli na produkcję, będącą połączeniem wirtualnej farmy ze wspomnianym wcześniej gatunkiem? Nie, nie, wcale nie bujam w obłokach. Gra Cow Evolution powinna Wam to najlepiej udowodnić!

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy przepadam za clickerami. Testowałem już wiele tego typu gier i niektóre z nich wciągnęły mnie na długo, a drugie – wręcz przeciwnie. W kwestii Cow Evolution również – niestety – nie jestem do końca przekonany. Bo niby jest fajna i miło spędza się z nią czas, ale… jakoś tak po pewnym czasie robi się strasznie nudna.

cow

W  Cow Evolution prowadzimy wirtualną farmę. Zamiast jednak wydawać pieniądze na coraz to nowsze budynki, po prostu dostajemy nowe krowy, zarabiamy na nich i krzyżujemy. Niestety, świnek, kurek oraz innych tutaj nie ma, tak więc musicie zadowolić się świeżutkim mlekiem i… wielkimi kupami.

Każdy nowy podopieczny na naszym poletku to konkretna liczba złotych monet, które uzyskuje się po jednym dotknięciu ekranu. Raz na jakiś czas spadają nam z nieba skrzynie z kolejnymi zwierzakami, czyli żeby nie było ich zbyt wiele, musimy je ewoluować. Jak nietrudno się domyślić, robi się to poprzez łącznie dwóch identycznych stworzeń. Oczywiście, im bardziej „wypasiona” krowa, tym więcej korzyści dla nas samych.

Bardzo spodobało mi się to, że w Cow Evolution nie tylko przyglądamy się naszemu wirtualnemu majątkowi, lecz także możemy pobawić się w przebieranie krów i tak dalej. Dzięki temu, że najciekawsze dodatki są dość drogie, mamy motywację do tego, by odwiedzać grę każdego dnia i spędzać tak wiele czasu, jak tylko chcemy.

cow1

Podobne produkcje raczej nie mają wiele wspólnego z ładną grafiką. W przypadku Cow Evolution sprawa ma się zdecydowanie inaczej. Kreskówkowy, uroczy wygląd apki zrobił na mnie więcej niż dobre wrażenie, natomiast dźwięki – chociaż dość monotonne i oczywiste – w żaden sposób nie przeszkadzają w dobrej zabawie.

Gierkę pobrać można zupełnie za darmo i nie trzeba w niej korzystać z mikropłatności. Jeżeli zatem lubicie klikać, klikać i jeszcze raz klikać… kliknijcie przycisk poniżej i pobierzcie Cow Evolution!