Colorfy – kolorowanka dla dorosłych

0
1082

Kolorowanki kojarzą nam się przede wszystkim z zabawami stworzonymi z myślą o najmłodszych. Autorzy Colorfy postanowili to zmienić i zrobić pierwszy krok ku temu, aby do zabaw w ubarwianie obrazków z miłą chęcią zasiadali również dorośli. Podobno tego typu rozrywka wzmacnia kreatywność  i poprawia kondycję artystycznych umiejętności. Czy rzeczywiście tak jest? Póki co, nic takiego nie zauważyłem.

Produkcja Colorfy na każdym kroku chce wyglądać poważnie, a więc nie mamy w niej do czynienia z obrazkami przedstawiającymi postaci z kreskówek i tak dalej. Oczywiście, nie oznacza to, że nie mamy do wyboru innych materiałów – przede wszystkim dominują tu kwieciste wzorki o abstrakcyjnym charakterze. Szkoda tylko, iż nie wszystkie dostępne są za darmo.

colorfy1

W menu głównym znajduje się kilka zestawów plansz, które zostały podzielone na kategorie tematyczne. Na pewno nikt z Was się nie zdziwi, że pierwsze z tych wyzwań można uruchamiać do woli i to całkowicie za darmo. Niestety, później tak kolorowo już nie jest, a wszystko to dlatego, że za każdą dawkę leveli przychodzi nam płacić i to więcej niż trzy czy nawet pięć złotych.

Należy przyznać jedno – kolorowanie czarno-białych kwiatów faktycznie może człowieka odprężyć (chociaż ja i tak wolałbym poziomy z komiksowymi postaciami!). W Colorfy przygotowano całkiem sporo barw do wykorzystania, tak więc nasza kreatywność nie powinna narzekać. Zadowolona w stu procentach jednak także na pewno nie będzie, bo niektóre z przydatnych, ale nieco bardziej specyficznych, kolorów znalazły się w dodatkowo płatnych paletach. Tak, dobrze czytacie. Też mi się to wydaje czystym złodziejstwem w biały dzień.

Colorfy

Absolutnie nie mogę napisać złego słowa na temat wyglądu Colorfy. Interfejs jest tutaj czytelny, przejrzysty i minimalistyczny. Ubolewam jedynie nad tym, że twórcy apki nie zdecydowali się na zastosowanie jakiejkolwiek oprawy dźwiękowej. Jestem przekonany, że wolna, relaksacyjna muzyka byłaby w tym przypadku idealnym rozwiązaniem.

Czy warto – moim zdaniem – zainteresować się Colorfy? Osobiście wolałbym poszukać czegoś nieco bardziej darmowego, nawet stworzonego z myślą o dzieciach. No, chyba że jako dorośli wolicie płacić, niż mieć coś za friko – wtedy ta produkcja jest dla Was w sam raz!