Color Heroes Saga – kwadratowi wojownicy z Polski

2
638

Jeżeli po ostatnich wyborach prezydenckich zwątpiliście w naszych rodaków, ludzie z Galante Games udowodnią wam, że Polacy wciąż naprawdę wiele potrafią. Kompletnie nie kojarzycie tego studia? To nic. I tak jestem przekonany, że zmieni się to dzięki jego najnowszej grze o nazwie Color Heroes Saga.

W jednej z najnowszych polskich produkcji nie zabrakło miejsca dla kanciastych wojowników. Jeżeli zatem macie fobię, która nie pozwala na patrzenie na kwadraty, raczej nie będziecie zachwyceni Color Heroes Saga. W przeciwnym wypadku – nie powinno być już tego typu problemów.

color

Opisywana gierka daje nam okazję do wcielenia się w postać wikinga, wojownika ninja oraz Indianina. Wybrany bohater przemieszcza się pod lub nad kolorowymi polami, a naszym celem jest uderzenie nim w odpowiednie miejsce. Co oznacza w tym przypadku słowo „odpowiednie”? Chodzi o to, by barwa skóry postaci zgadzała się z kolorem wykorzystanego kwadratu.

Każdy prawidłowy ruch wynagradzany jest punktami, monetami oraz… dodatkowym ludkiem do kolekcji. Jak się nietrudno domyślić, większa ekipa pozwala nam na szybsze kolekcjonowanie „oczek” i tym samym ułatwia śrubowanie bardzo dobrych rekordów. W kwestii tych ostatnich warto wspomnieć jeszcze o tym, że do końca dnia trwa specjalny konkurs, dzięki któremu najlepszy gracz otrzyma 500 dolarów do wykorzystania w sklepie z aplikacjami.

color1

Wirtualna waluta dostępna w Color Heroes Saga pozwala na kupowanie nowych bohaterów oraz ulepszeń. O ile co do tego pierwszego jestem pewien, z drugim mam pewne problemy. Niestety, w trakcie gry nikt nie informuje nas, co daje nam zakupienie statku wikinga czy innych tego typu przedmiotów. Zgaduję, że wpływa to na mnożnik zbieranych punktów, ale chciałbym mieć co do tego pewność. Mam nadzieję, że przy którejś aktualizacji dodana zostanie jakaś tekstowa podpowiedź wyświetlana w trakcie wybierania power-upów.

Jeżeli chodzi o rozgrywkę oferowaną w opisywanym tytule, jestem nią pozytywnie zaskoczony. Nie spodziewałem się, że trafianie kwadratem o kwadrat może sprawiać aż tyle frajdy. Początkowo sądziłem, że w Color Heroes Saga będzie przeszkadzał mi minimalizm, ale bardzo szybko zrozumiałem, iż moje obawy były całkowicie nieuzasadnione.