Clumsy Ninja – patrzcie, mam prywatnego wojownika ninja!

0
741

Wbrew pozorom, to nie hity studia Rovio czy King królują w rankingach najpopularniejszych produkcji na Androida. W chwili obecnej największą liczbą fanów może poszczycić się dzieło o nazwie Clumsy Ninja. Czy można polecić je każdemu? Zdecydowanie nie, ale jeśli jesteście miłośnikami My Talking Tom, raczej nie powinniście się zawieść.

Gry z ninja w rolach głównych kojarzą nam się z bijatykami, a tymczasem produkcja Clumsy Ninja to nic innego jak kolejna apka, w której przychodzi nam… opiekować się wirtualnym człowieczkiem. Oczywiście, tym razem nie jest to taki zwykły „ludź”, lecz najprawdziwszy, legendarny wojownik o ponadprzeciętnych umiejętnościach.

clmsy

W kwestii zdolności bohatera nieco przesadziłem, a to dlatego, że w Clumsy Ninja mamy do czynienia z adeptem sztuk walki. Oczywiście, jeżeli dobrze się nim zajmiemy, bardzo szybko nie będzie można go tak nazywać. A wszystko dlatego, że nauczy się nowych ciosów, chwytów i tak dalej, i tak dalej.

Można powiedzieć, że nie kierujemy tutaj wojownikiem w sposób bezpośredni, a mamy po prostu wpływ na to, jaką wiedzę zdobędzie i czy będzie w stanie ją wykorzystywać. Jako gracze, non-stop uderzamy postać, zdobywając tym samym punkty doświadczenia i awansując na wyższe levele.

Gdybyśmy w Clumsy Ninja bezcelowo zadawali ból panu ninja, prawdopodobnie zabawa nudziłaby nam się już po kwadransie. Na szczęście, autorzy tej produkcji przygotowali wiele misji do wykonania, dzięki którym cały czas mamy co robić. A jakby tego było mało, mamy tutaj dostępny sklepik z mnóstwem fajnych dodatków.

clmsy1

Co takiego znalazło się wśród gadżetów w Clumsy Ninja? Poza trampoliną, na której trenujemy, w grze kupować można też balony, mechaniczne stroje, piłki plażowe i… wymieniać można by było naprawdę długo, dlatego lepiej po prostu napisać, że jest tutaj totalny misz-masz.

Gra sama w sobie jest darmowa, ale jeżeli chcemy mieć naprawdę wypasionego podopiecznego, trzeba liczyć się z tym, że będziemy musieli wydać w Clumsy Ninja nieco prawdziwych złotówek. Niestety, mikropłatności potrafią nas „wydoić” ze sporej sumki, tak więc uważajcie!