Clumsy Bird – sposób na żałobę po Flappy Bird [VIDEO]

0
591

Flappy Bird było materiałem na androidowy hit na miarę produktów studia Rovio. „Było” bowiem kilka dni temu zostało usunięte z Google Play przez… swojego twórcę. Jeżeli ciężko jest Wam poradzić sobie bez latającego między zielonymi rurami ptaszka, mam dla Was ciekawą alternatywę – produkcję o nazwie Clumsy Bird.

Głównym bohaterem Clumsy Bird, co dla nikogo nie powinno być niespodzianką, jest ptaszek o czerwonych piórkach, który pewnego dnia budzi się rano w swoim gnieźdźcie i widzi, że jego nienarodzone jeszcze dziecko, czyli mówiąc wprost jajko, zostało zabrane przez złowrogiego smoka. Naszym zadaniem jest latać skrzydlatym stworzeniem tak długo, jak tylko jesteśmy w stanie. W przeciwieństwie do Flappy Bird, tutaj nie przychodzi nam zdobywać punktów poprzez przemieszczanie się między metalowymi, wirtualnymi rurociągami, lecz zwyczajnymi drzewami.

clumsy

Rozgrywka w grze do skomplikowanych nie należy. Mimo wszystko, naprawdę bardzo ciężko jest uzyskać w niej dobry wynik. Wszystko dlatego, że ptaszek wykonuje bardzo gwałtowne ruchy w górę bądź w dół, co sprawia, że musimy sporo czasu z nim spędzić, by wyczuć go w odpowiedni sposób. Pokuszę się o stwierdzenie, że Clumsy Bird to produkcja dużo trudniejsza niż Flappy Bird. Osobiście z jej opanowaniem miałem dużo więcej problemów. Jestem ciekawy, jak to wygląda w Waszym przypadku.

Jeśli chodzi o sterowanie, wszystko sprowadza się w Clumsy Bird to dotykania ekranu palcem. Dla tych, co mają ochotę na prawdziwą wersję hard polecam wykorzystywanie w trakcie gry… palców u nóg. Jeśli grając w ten sposób zdobędziecie dwucyfrowy wynik, pochwalcie się w komentarzach. Może znajdzie się dla Was jakaś nagroda ;).

clumsy1

Flappy Bird nie było pod względem graficznym bardzo udanym tytułem. Podobnie jest z Clumsy Bird. Na pierwszy rzut oka gra prezentuje się lepiej od pikselowego hitu, ale prawda jest taka, że widać w niej naprawdę wiele niedoskonałości. Oczywiście, nie zmienia to w ogóle faktu, iż warto zainteresować się tą apką. Szczególnie w trakcie żałoby po „śmierci” gry, która miała stać się fenomenem na skalę światową.