Clicker Heroes – klikaj, klikaj i jeszcze raz kl… zabijaj!

0
533

Zabijanie wirtualnych stworów w większości gier nie należy do wyjątkowo skomplikowanych zadań. W przypadku Clicker Heroes trudno stwierdzić, że jest zupełnie inaczej. Ale mimo że oponentów można tu załatwić nawet kilkoma dotykami ekranu, albo inaczej „klikami”, zabawa jest całkiem fajna.

Mimo że ikonka Clicker Heroes przedstawia Androida w czapce świętego Mikołaja, aplikacja ma niewiele wspólnego ze zbliżającymi się świętami. Nie będziecie w niej też musieli pokonywać zielonych robotów, natomiast zmierzycie się ze specyficznymi roślinami, potworami i tym podobnymi.

clicker

Zabawa w Clicker Heroes odbywa się na ekranie głównym, gdzie na skrawkach mobilnej ziemi pojawiają się przeróżni rywale. Uderzając w nich, zadajemy obrażenia i tym samym zdobywamy pieniądze. Monety służą nam do ulepszania broni (czyli do zwiększania efektywności naszych „klików”), a także do rekrutowania pomocników, dzięki którym nie musimy nawet kiwać palcem, aby atakować.

Rozgrywka ma miejsce w różnych lokalizacjach. Na początku jest to las, ale co dzieje się dalej, nie będę Wam zdradzał. Opowiem Wam za to co nieco o przeciwnikach. Wśród nich od czasu do czasu pojawiają się bossowie, a na ich wyeliminowanie mamy określoną liczbę sekund.

Clicker Heroes nie należy do tych RPG-ów, które zachwycają wyglądem. Na pewno też nie wymaga od nas myślenia, bo tak naprawdę wszystko sprowadza się jedynie do ulepszania, atakowania, ulepszania i atakowania. No i tak wkoło Macieju, dookoła Wojciech.

clicker1

Jak na całkiem prostą gierkę, Clicker Heroes oferuje sporo dodatków. Po pierwsze, możemy tu kupować różne błyskotki za prawdziwe pieniądze. Po drugie, umożliwiono nam tworzenie gildii oraz dołączanie do już istniejących. Jeżeli to dla Was wciąż za mało, powinniście ucieszyć się na wiadomość, że w grze przygotowano grubo ponad 1000 starć z rywalami i całkiem pokaźną liczbę ekwipunku do kupienia w sklepiku.

Nie jestem fanem clickerów, ale ten z tego wpisu okazał się wyjątkowo ciekawą alternatywą dla nudnych programów w telewizji czy po prostu bezsensownego siedzenia na fotelu. Jeżeli szukacie nieskomplikowanego RPG-a, właśnie znaleźliście!