Clash of Kings – Wasza Wysokość, królestwo liczy na pomoc!

0
2081

Trudno dogodzić wszystkim ludziom na tym świecie, dlatego nie ma się co dziwić, że kiedy jedni zaczynają mieć już dość strategii mobilnych, inni cieszą się na fakt, iż właśnie w Google Play pojawiła się kolejna. Szczerze powiedziawszy, przestały mnie już bawić gierki polegające na tworzeniu wirtualnego państwa. Jeżeli jednak nie możecie powiedzieć tego samego na swój temat, sprawdźcie produkcję Clash of Kings.

Historię bohatera Clash of Kings poznajemy na polu bitwy. Chwilę po uruchomieniu gry wcielamy się w postać dowódcy oddziałów wojskowych, a naszym zadaniem jest wydanie ostatecznego rozkazu, który ma skazać na śmierć wszystkich walczących po stronie wroga. Kiedy już widzimy, jak nasze jednostki przebijają się przez mury obronne… pojawia się napis „Jeden dzień później” i  wtedy zaczyna się właściwa rozgrywka.

streng

Każdy z Was z pewnością się domyśla, że w Clash of Kings przed graczem stoi zadanie stworzenia własnego królestwa. Już na samym początku możemy stawiać na swoim poletku kilka budowli, ale nie o to dokładnie tutaj chodzi. Przede wszystkim musimy dbać o to, by stworzone przez nas lokalizacje cały czas były modyfikowane i aby tym samym niczego nie zabrakło obywatelom naszego państwa. Teoretycznie, nie wydaje się to trudne, ale warto wziąć pod uwagę jeszcze jedną, ale istotną kwestię – gra z tego wpisu skupiona jest na działaniach wojennych.

Osoby, które stoją za produkcją Clash of Kings, chciały stworzyć coś więcej, niż zwykłą, jednoosobową strategię. I trzeba przyznać, że to im się udało. Bo nie tylko możemy w tej grze mierzyć z ludźmi z całego świata, lecz także dostajemy okazję do tego, by zawiązywać sojusze i prowadzić wojny na większą skalę, niż ta lokalna.

streng1

Jeżeli należycie do osób, które nie lubią podobnych gier, na pewno nie znajdziecie w Clash of Kings czegoś, co mogłoby Was wciągnąć na dłużej niż kilka minut. Jestem jednak przekonany, że miłośnicy multiplayerowych strategii dostrzegą drzemiący w tej apce potencjał i zrozumieją, dlaczego tak wiele osób decyduje się każdego dnia uruchamiać tę produkcję.

Jedynym mankamentem gry, który dostrzeże nawet osoba nieznająca się na branży mobilnej, jest ogromna ilość mikropłatności. Już dawno nie było mi dane testować produkcji, w której tak szybko zaczął doskwierać mi brak wirtualnej waluty.