CivMiner – kopiesz, kopiesz, kopiesz i… nic poza tym

0
554

Nad grą CivMiner zachwyca się ostatnio sporo osób, które lubią mało skomplikowane produkcje stworzone do tzw. „odmóżdżania”. Jako że również raz na jakiś czas mam ochotę pograć w tego typu aplikacje, postanowiłem przetestować tę przeze mnie wspomnianą. Niestety, trochę się zawiodłem, chociaż wiem, że mogło być z tym znacznie gorzej.

Graliście kiedyś w Minecrafta? Pewnie tak. A jeżeli wiecie chociaż, mniej więcej, o co w nim chodzi, na pewno dość szybko załapiecie ideę kryjącą się za  CivMiner. Nie twierdzę, że zrozumiecie, na czym polega frajda z kopania, kopania i kopania, ale być może dzięki doświadczeniu w podobnych grach, dacie tej produkcji szansę.

famou1

Ekran główny opisywanej gierki jest jednocześnie jedynym oknem rozgrywki. Mimo że pokazuje on nam ciągle tę samą miejscówkę, co kilka sekund ulega dość istotnym zmianom. Jak to możliwe? Po prostu miejsce akcji to w tym przypadku kopalnia z różnymi minerałami, które przychodzi nam wykopywać, kolekcjonować, a to wszystko po to, aby – oczywiście – zarabiać.

Naszym narzędziem pracy jest w CivMiner palec albo – w zależności od obranej taktyki – kilka palców. Dotykając ekranu, usuwamy kolejne bloczki i tym samym schodzimy coraz to niżej i niżej. Na samym początku – jak to zwykle bywa – nasze uderzenia nie są zbyt efektywne, ale po kilku modyfikacjach ulega to dość sporym zmianom.

famous

Miłym dodatkiem do rozgrywki jest w CivMiner system walk z bossami. Fajnie, że przygotowano dla nas coś więcej, niż tylko tonę węgla, złota czy diamentów. Dzięki rywalizacji z potworasami na pewno nuda zaczyna doskwierać znacznie później. Niestety, po około dwudziestu minutach – w moim przypadku – nie pomagało w tej kwestii zupełnie nic. Jak sobie z tym poradziłem? Po prostu zmuszony byłem grę odstawić i wrócić do niej po godzince czy dwóch.

Nie będę ściemniał, że CivMiner to mobilne dzieło stworzone dla wszystkich. Jeżeli w pracy wykonujecie ciągle to samo i robicie to już niemalże automatycznie, nie radzę Wam sprawdzać tej gierki. Wydaje mi się, że jest ona stworzona głównie dla tych, co chcą się nieco odstresować i nie zależy im na jakiejś wyjątkowo skomplikowanej zabawie.