City Island 3 – chwalcie burmistrza, bo jest dobry!

0
1626

City Island 3 zadebiutowało w Google Play kilka dni temu, ale nie przeszkadza mu to w zbieraniu bardzo dobrych opinii wśród graczy. Choć osobiście nie należę do miłośników zarządzania wirtualnymi miastami, sięgnąłem po wspomniany tytuł z dużym zainteresowaniem. Co prawda, nie powinienem pisać o tym już teraz, ale co mi tam. Prawda jest taka, że Sparkling Society po raz kolejny zafundowało nam bardzo dobrą zabawę!

Jak to zazwyczaj bywa w grach symulacyjnych, City Island 3 daje nam okazję do sprawdzenia się w roli burmistrza mobilnego miasta. Zgodnie z tym, na co wskazuje nazwa produkcji, nie mamy tutaj do czynienia z tradycyjną metropolią osadzoną w głębi kontynentu, lecz typowym kurortem urządzonym na wyspie.

Początkujący gracz może w City Island 3 zarządzać tylko jednym z kilku dostępnych lądów otoczonych wodą. Chcąc odblokować kolejne, musimy w konkretnych miejscówkach stawiać z góry określone budynki. W przypadku pierwszej wyspy jest to, na przykład, port, ale – oczywiście – za każdym razem sytuacja ma się inaczej.

Ludzie ze Sparkling Society udostępnili kilka opcji służących do modyfikowania naszych skrawków ziemi. Jako że akcja rozgrywa się w nie do końca tradycyjnym mieście, poza zwykłymi domami czy też restauracjami, budujemy tutaj także przystanie dla łodzi, szkoły surfowania, ZOO z aligatorami albo też coś na zasadzie aqua parków.

Zanim jednak zaczniecie snuć w swoich głowach wielkie plany, pamiętajcie o tym, że wirtualnym ludziom potrzebne są także szkoły, szpitale i posterunki policji. Bez nich ciężko o stworzenie idealnej miejscowości.

City Island 3 nie nakłada się na graczy limitu ruchów, ale prawda jest taka, że bardzo często zmuszeni jesteśmy odstawić grę na kilka godzin. Budowy trwają bowiem bardzo długo, a zebranie środków na ich realizację także do najłatwiejszych czynności nie należy. Cóż, gdzieś trzeba było wpleść mikropłatności i motywować ludzi, by z nich korzystali.

Grafika oferowana w jednej z najnowszych strategii na Androida na pewno nie powala na kolana, co w tego typu produkcjach jest raczej standardem. Nie zmienia to faktu, że warto zainteresować się City Island 3, jeżeli jest się wielkim fanem zarządzania wirtualnymi miastami.