City Island 2 – takie SimCity, tylko niskobudżetowe

0
474

City Island 2 testowałam wyjątkowo długo. Jako że jeszcze do tej pory grywam namiętnie w SimCity BuildIt, mam okazję na świetne porównanie obu tytułów. Nie biorąc pod uwagę dat wydania, ani studia stwierdzam, że City Island 2 to taka okrojona wersja Simsów. Co prawda graficznie istnieje przepaść, jednak pod względem grywalności jest porównywalnie.

City Island 2 to gra strategiczna, w której celem gracza jest stworzenie wielkiego miasta położonego nad morzem/oceanem. Autorzy (Sparkling Society) w bardzo fajny sposób umożliwili graczom ominięcie systemu mikropłatności. Można zdobywać złoto w inny sposób, ni poprzez prawdziwe zakupy. Szczerze powiedziawszy, przez kilkadziesiąt minut ciągłego grania, nie zdarzyło mi się, by zabrakło mi pieniędzy.

Najważniejsze w zabawie jest opracowanie dobrej strategii. Warto pamiętać, że ludzie korzystają nie tylko z ulic, ale także z chodników. Lubią mieć blisko domów parki i miejsca do pracy. Podobnie jak bary, knajpy, czy plaże. Jeżeli zagwarantujemy im podstawowe warunki bytowe (w tym oczywiście energię), możemy być pewni, że będą odwdzięczać się godnym podatkiem.

Poszerzanie granic miasta jest łatwe, jednak wymaga nakładów w wirtualnej walucie. Mnie nie sprawiło to problemu, chociaż podejrzewam, że gdybym spędziła w grze kilka dni, wiedziałabym o co chodzi z ciągłym zachęcaniem do zakupienia dodatkowych pieniędzy.

W grze zdobywamy kolejne poziomy doświadczenia i tym samym mamy okazję na odkrywanie nowych budowli. Przyspieszamy prace przy pomocy dowolnej waluty (złota, bądź gotówki), a następnie ulepszamy budynki, by po pierwsze – zrzeszały większą ilość mieszkańców, a po drugie – zapewniały dużą ilość miejsc pracy.

Porównując obie gry, nasuwają mi się wnioski – SimCity jest ładniejsze, chociaż wiele w nim mikropłatności nie do ominięcia. City Island 2 nie posiada opcji obrotu planszy, by obejrzeć miasto z drugiej strony, co jest oczywistą oczywistością w SimCity. Apka z tego wpisu jest marniejszą wersją SimCity, jednak wartą przetestowania 🙂

Pobierz w AppStore, bądź w Google Play.