Circular Tennis – zamiast okrągłego stołu, okrągły kort!

0
535

Jeżeli zazwyczaj używacie smartfona w pojedynkę, nie macie czego szukać w Circular Tennis. Co innego w sytuacji, gdy zazwyczaj przebywacie ze znajomymi. W takich momentach opisywana w tym wpisie gierka może okazać się dla Was czymś więcej, niż tylko zabawą na chwilę.

Prawdopodobnie każdy z Was liznął trochę angielskiego i już z samej nazwy wywnioskował, co takiego będzie można znaleźć w Circular Tennis. Warto jednak upewnić się, że wiedzą o tym wszyscy. Otóż, wspomniana produkcja oferuje nam nieco odmienioną wersję sportu Rafaela Nadala i Jerzego Janowicza. Co kryje się pod słowem „nieco odmieniona”? Za chwilę dowiecie się wszystkiego.

tennis

Chociaż brzmi to dość dziwnie, rozgrywka w Circular Tennis odbywa się na wielkiej piłce tenisowej. W zależności od tego, z iloma zawodnikami się mierzymy, umieszczeni są oni od siebie w równych odstępach, a cała zabawa polega na tym, by w umiejętny sposób używać rakietki i – oczywiście – zwyciężyć.

Mam mieszanie uczucia, czy aby na pewno autorzy gry dobrze zrobili, decydując się jedynie na Multiplayer. Rozumiem, że Circular Tennis nie jest wyjątkowo zaawansowanym tworem, ale – według mnie – spokojnie nadawałby się na „zabijacza” nudy również dla gracza lubiącego spędzać czas samotnie. Ba, widzę tutaj nawet jeszcze większy potencjał, ale zdradzać go nie będę, bo i tak pewnie domyślacie się, o co mi chodzi.

Liczba tenisistów do wyboru zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Fajnie, że występujący w grze zawodnicy nie są zupełnie przypadkowymi ludzikami, lecz to swego rodzaju karykatury prawdziwych, znanych osobistości, które każdego roku można podziwiać na Wielkich Szlemach i nie tylko.

tennis1

Podczas rozgrywki w Circular Tennis używamy dwóch przycisków. Jeden z nich służy nam do unikania piłki (czyli przekazania jej kolejnemu rywalowi), a drugi do odbijania jej. Jeżeli raz nie uda nam się trafić celnie, od razu żegnamy się z daną rundą. Na szczęście,tych jest aż tyle, ile potrzeba do wyłonienia zwycięzcy (czyli zdobywcy trzech mini pucharów).

Czy jestem usatysfakcjonowany grafiką, jaką spotkać można w Circular Tennis? Nie do końca. Myślę jednak, że podczas czteroosobowej zabawy mało kto będzie zwracał uwagę na stronę wizualną.